Dostał Jacek elementarz...

 „Dostał Jacek elementarz... Szkolnictwo w Tychach w XX wieku” to tytuł kolejnej dużej wystawy przygotowanej przez Muzeum Miejskie w Tychach. Ekspozycja otwarta zostanie 1 marca o godz. 16.00.
image

- Wystawa poświęcona jest historii tyskiego szkolnictwa w XX wieku - pisze Agnieszka Ociepa, autorka scenariusza ekspozycji. - Temat ten, tak bliski wielu tyszanom, był już prezentowany na wystawach historycznych w tyskim muzeum. Tym razem cała wystawa poświęcona będzie tyskiemu szkolnictwu.

 

Na wystawie pokazane zostaną m.in. świadectwa szkolne, zeszyty uczniów i podręczniki, przybory szkolne (piórniki, kredki, linijki, pióra, kałamarze), fartuszki i tarcze szkolne, „tyty” pierwszoklasistów, pomoce naukowe. Zobaczyć będzie można m.in. salę klasową z pomocami naukowymi do lekcji biologii oraz przysposobienia obronnego i pokój higienistki szkolnej.


Dział Upowszechniania i Promocji ogłosi ponadto dwa konkursy dla dzieci i młodzieży z Tychów i okolic - plastyczny „W szkole moich marzeń̷...” oraz literacki - na recenzję wystawy. Prace na oba konkursy można będzie przysyłać do maja 2013 roku. Regulaminy konkursów opublikowane zostaną na stronie muzeum www.muzeum.tychy.pl.

W czasie trwania wystawy organizowane będą prelekcje poświęcone historii i roli oświaty w XX wieku.

 

Wystawie towarzyszyć będzie bogato ilustrowany katalog, poświęcony historii tyskiego szkolnictwa w XX wieku.

miejsce: sala ekspozycyjna przy ul. Katowickiej 9, Tychy

termin: 2.03.201

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz