Festiwal Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2022

W najbliższy sobotę 26 marca odbędzie się 22. Festiwal Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo. Poznamy wyniki konkursu i obejrzymy wystawę 49 zdjęć z minionego roku. W programie również spotkanie autorskie i wernisaż wystawy gościa festiwalu – Jacentego Dędka.
image

program festiwalu:


26 marca (sobota), godz. 18.00

 

ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej (Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego 2, czynna do 26 kwietnia)


W konkursie mogły brać udział osoby fotografujące, które mieszkały lub pracowały w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z miastem, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów. Pula nagród to 3000 zł. W konkursie wzięło udział 20 osób, które zgłosiły łącznie 188 fotografie. Na wystawę pokonkursową jurorzy wybrali 49 zdjęć od 10 autorów. Jurorzy przyznali nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: najlepszy fotoreportaż, najlepsza fotografia i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach.


Jury:
Arkadiusz Ławrywianiec – fotoreporter, prezes ZPAF okręg Śląski, przewodniczący jury
Rafał Klimkiewicz – fotoreporter, szef agencji fotograficznej Edytor.net
Jacenty Dędek – fotoreportera
Wojciech Łuka – kurator Miejskiej Galerii Sztuki Obok


wernisaż wystawy „Portret prowincji” i spotkanie autorskie z gościem specjalnym Jacentym Dędkiem (Miejska Galeria Sztuki „Obok”, pl. Baczyńskiego 2, wystawa będzie do 26 kwietnia w godzinach pracy galerii)


gość festiwalu:
Jacenty Dędek, fotograf, zajmuje się portretem i dokumentem. W ostatnich latach pracuje nad własnymi tematami. Najbardziej interesują go rzeczy zwykłe, dziejące się na marginesie głównych wydarzeń, ale zawsze bardzo blisko człowieka.
Publikował w Dużym Formacie, Tygodniku Powszechnym, Polityce, Przekroju, Newsweeku, Wprost, Forbes, Przeglądzie, Focusie, Voyage, Podróżach, Wiedzy i Życiu, Kalejdoscope i wielu innych krajowych tygodnikach i dziennikach. Dla polskiej edycji magazynu National Geographic przygotował kilkanaście autorskich reportaży. Laureat konkursów fotografii prasowej w Polsce. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

fot. Jacenty Dędek, materiały organizatora

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz