„Iluzje” – premiera spektaklu online

image
Teatr Mały zaprasza 21 czerwca na wirtualną premierę spektaklu „Iluzje” autorstwa Iwana Wyrypajewa, w reżyserii Pawła Drzewieckiego.

Do wspólnego przedsięwzięcia zaproszeni zostali znani aktorzy: Katarzyna Herman, Marta Ścisłowicz i Bronisław Wrocławski, których bliżej poznać można dzięki zarejestrowanym spotkaniom – wywiadom „Dialog o słowie” , które prezentowane są na kanałach społecznościowych teatru w czerwcowe weekendy poprzedzające niedzielną premierę.

 

Pokaz premierowy odbędzie się na profilach FB i YouTube teatru 21 czerwca o godzinie 19.00. Spektakl będzie można zobaczyć do godziny 23:59.

 

„Iluzje” to wyjątkowy tekst Iwana Wyrypajewa, stanowiący opowieść o uczuciach targających dwiema parami małżeńskimi. Dotychczas inscenizowany był w konwencji monologów prezentowanych w mediach – radiu, czy telewizji. Tym samym autor dawał swego rodzaju sugestię, że przestrzeń środków masowego przekazu, stanowić powinna miejsce rozmowy o sprawach ważnych, a uczucia takimi bez wątpienia są. Trop ten zainspirował mnie do tego, by w czasie, gdy świat tak bardzo wyhamował, i gdy zaczęliśmy na nowo doceniać kontakt i czas spędzany z najbliższymi, sięgnąć po ów tekst i spróbować odczytać go na nowo przez pryzmat możliwości jakie dają komunikatory internetowe.
Tym samym bohaterowie sztuki Wyrypajewa opowiadają sobie nawzajem swoje wersje prezentowanej historii za pośrednictwem aplikacji komputerowych, i pomimo iż każde z nich tęskni za bliskością drugiego człowieka, co też wyczytać można z ich wypowiedzi, to jednak (wymuszona okolicznościami zewnętrznymi) sytuacja odcięcia się od reszty świata, zamyka każde z nich w osobnych przestrzeniach, czyniąc ich tym samym ludźmi dojmująco samotnymi”.

Paweł Drzewiecki

 

„Iluzje”

autor tekstu: Iwan Wyrypajew
opracowanie scenariusza i reżyseria: Paweł Drzewiecki
obsada: Katarzyna Herman, Marta Ścisłowicz,Bronisław Wrocławski, Paweł Drzewiecki

kierownictwo produkcji: Dominika Porwit-Wądołowska
realizacja nagrań audio: Tomek Cichocki
muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz (zespół„Trzy Dni Później”)
montaż, miks, mastering: Krzysztof Kurek
światło: Leszek Szymański
montaż: Michal Wac
operatorzy kamer: Arkadiusz Pająk, Piotr Stec, Michał Majocha, Maciej Górski