Jazz! Open Mind 2018

Teatr Mały zaprasza na drugą edycję projektu jazz! Open Mind 2018.
image

28.09 g. 18.00 Paweł Tomaszewski | cena biletu: 20 zł

Pianista, kompozytor, aranżer, producent. Wykładowca w Instytucie Jazzu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W swojej karierze pracował z wybitnymi artystami, reprezentującymi różnorodne gatunki w muzyce. Występował u boku takich gwiazd jak: Steve Vai, Nigel Kennedy, Maria Schneider, Rick Margitza, Eric Marienthal, Dean Brown, Xantone Blacq, Larry Coryell, Michał Urbaniak, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak, Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Adam Bałdych i wielu innych.

 

29.09 g.17.00 Jarek Bothur Trio | cena biletu: 20 zł

Jarosław Bothur – saksofonista jazzowy, kompozytor, pedagog.

Wykładowca klasy saksofonu jazzowego Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Surowe brzmienie trio bez instrumentu harmonicznego bazuje na energetycznej ideii postcoltranowskiego grania straight ahead, ocierającej się o elementy free jazzu. Zespół oddaje ukłon wielkim saksofonistom, pokazując inspiracje ich brzmieniem i twórczością.

 

29.09 g.19.00 Electro Acoustic Beat Sessions EABS | cena biletu: 20 zł

Wrocławski septet EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentuje zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Zespół jest odpowiedzią na powiew wiatru płynącego z Los Angeles przez Londyn nad samą Odrę. Do Wrocławia. Debiutancki krążek EABS, pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album.

Promocyjna cena zakupu biletów na dwa koncerty w dn. 29 września – tylko 30 zł!

 

30.09 g.17.00 Anna Maria Jopek Trio | cena biletu: 50 zł

Multiinstrumentalizm, wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem — tak najkrócej można opisać Trio AMJ. To team frontmanów i postaci pierwszoligowych na scenie jazzowej w swoim kraju. Muzycy żonglują z łatwością kolorami, formami i stylem. Muzyka AMJ zawsze w tonacji polskiej melancholii, ale i zadziornej taneczności stanowi punkt startowy dla barwnej improwizowanej narracji tej drużyny na scenie. Ciekawość świata, otwartość i wszechstronność czyni zespół niezawodny we wszystkich punktach globu. Tylko na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy wystąpili na Festiwalu Holly w Indiach, Hongkongu czy BlueNoteTokyo oraz maleńkich ośrodkach koncertowych w Polsce, które są szczególnie drogie pracy AMJ.

Skład zespołu: Anna Maria Jopek (głos), Krzysztof Herdzin (fortepian), Robert Kubiszyn (gitara basowa)

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz