Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości. Osiedle A wczoraj i dziś. Kameralne warsztaty fotograficzne i spacer

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno-białej fotografii. Propozycja dla pasjonatów fotografii, którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian.
image Stanisław Marcinów, rzeźba przedstawiająca przodownicę pracy, tzw. murarkę, 1955, fot. J. Kucz-Pieczka

Uczestnicy stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle A, nieopodal Muzeum i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc za tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989.

 

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

 

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszani są też rodzice i opiekunowie.

 

 

Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości. Osiedle A wczoraj i dziś
kameralne warsztaty fotograficzne i spacer

miejsce zbiórki: ul. gen. Wł. Andersa (pod rzeźbą przodownicy pracy/murarki), Tychy
wstęp wolny
prowadzi: Anna Kura
zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20–22, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona do 10 osób

 

Uczestnicy proszeni są o stosowanie się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznanie się z regulaminami.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz