Koncert Bogusława Bierwiaczonka

6 lutego o godz. 18.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza do Starego Magistratu na koncert piosenki literackiej w wykonaniu Bogusława Bierwiaczonka.
image Bogusław Bierwiaczonek

Bogusław Bierwiaczonek jest synem Olgierda Bierwiaczonka, językoznawcą, poetą, autorem i wykonawcą piosenek. Nagrał kilka autorskich płyt, opublikował  tom wierszy pt. „Od sufitu do nieba i z powrotem” oraz tom tekstów piosenek pt. „Piosenki”. Laureat drugiej nagrody na festiwalu im. Jonasza Kofty Moja wolności (2007) oraz trzykrotny finalista Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA.  Obecnie pracuje jako profesor językoznawstwa w Instytucie Filologii Obcych w Akademii im. J. Długosza w Częstochowie.

 

Koncert towarzyszy wystawie „Olgierd Bierwiaczonek. Malarstwo” (więcej tutaj >>>), którą do końca lutego można oglądać w Starym Magistracie. Wstęp na wystawę oraz na spotkanie jest wolny. Wystawa zorganizowana została przez Muzeum Miejskie w Tychach w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin artysty. Zaprezentowano tu ponad czterdzieści prac malarskich, wszystkie utrzymane w konwencji realistycznej, której Artysta pozostawał wierny przez całe swoje życie. Szczególnie interesował go portret, w nieco mniejszym stopniu martwa natura i pejzaż. Kuratorem wystawy oraz autorem towarzyszącego wystawie katalogu jest Patryk Oczko z Działu Sztuki.

Olgierd Bierwiaczonek (1925–2002) studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Katowicach, a także w Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie na Wydziale Malarstwa, w pracowni znanego polskiego kolorysty profesora Eugeniusza Eibischa, gdzie w 1956 roku uzyskał dyplom. Po studiach związał się na stałe ze Śląskiem. Mieszkał i tworzył najpierw w Mikołowie, a od 1974 roku w Katowicach. Pracował również jako nauczyciel przedmiotów artystycznych w szkolnictwie pedagogicznym. Ważne miejsce w jego życiu zajmowała działalność organizacyjna na rzecz śląskiego środowiska artystycznego. Pełnił liczne funkcje w ramach Związku Polskich Artystów Plastyków, włącznie z piastowaniem stanowiska prezesa Zarządu Okręgu katowickiego w latach 1967–1972. Prezentował swą twórczość na ponad trzydziestu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz