Laboratorium Sztuki „Co by było, gdybyś zasnął” – premiera

30 sierpnia 2015 o godz. 18.30 w Laboratorium Sztuki – Pasażu Kultury Andromeda wystawiona zostanie sztuka Stephanie de Ratuld „Co by było, gdybyś zasnął” w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego.        
image

Ten spektakl stanowi alternatywę dla większości repertuarów teatralnych. Takie wartości jak miłość, dobro, empatia, stanowią jego swoistą axis mundi. Jak łatwo zauważyć to tematy medialnie niewygodne, niepopularne i nie na czasie. Treści w nim przedstawione, tak w trakcie oglądania, jak i po, zmuszają do refleksji. Do zadania sobie pytania o istotę bytu, naszego tu, na Ziemi, sensu istnienia, odnajdywania indywidualnej drogi do światła, źródła, siebie samego.

 

To spektakl unikatowy w dzisiejszych czasach. Osobiście uważam, że powinni go obejrzeć wszyscy, którym leży na sercu przyszłość nasza, naszych dzieci, wnuków.  To, podkreślam raz jeszcze, alternatywa wobec zbrutalizowanej rzeczywistości, to przykład, że można inaczej… – pięknie, mądrze i dobrze żyć. Wybór należy do nas i każdy z nas jest odpowiedzialny za to, co zaprosi do swojego życia, powoła w akcie kreacji. Dlatego wszystkim i sobie samej życzę pięknych, jasnych, dobrych i mądrych myśli, albowiem to one są początkiem jutra.

 

Na koniec apel do wszystkich, którzy widzą i wszystkich, którzy słyszą. Ludzie! Wybierajcie wartościowe spektakle, filmy! Dla przypomnienia, wartościowe to takie, po których czujecie, że rosną Wam skrzydła, które sprawiają, że wraca Wam wiara w siebie samego, w drugiego człowieka, po których czujecie się lepsi, wzruszeni, uśmiechnięci, zdystansowani do problemów dnia codziennego, napełnieni nadzieją, że wszystko jest możliwe… bo jest.

 

Izabela Ptak

 

Stephanie de Ratuld, „Co by było, gdybyś zasnął”
występują: Jadwiga Andrzejewska i Jerzy Mazur
reżyseria: Andrzej Maria Marczewski

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz