Pono I Fu, Kamikadze, TheRapia Banda w Underground Tychy

Koncert Pono I Fu , Kamikadze, TheRapia Banda odbędzie się 13 stycznia o godz. 19.00.
image fot. materiały prasowe

Rafał Pono Poniedzielski

Warszawski raper, współtwórca Zip Składu, TPWC oraz Zipery. Przygodę z twórczością rozpoczynał w 1997 r supportem przed legendarnym zespołem Run-D.M.C. W 2002 roku zadebiutował krążkiem „Hołd”. W 2006 roku wydał drugi longplay „Tak to widzę”. W tym samym roku założył wspólnie z Zofią Klepacką fundację HEYPRZYGODO, która pomaga uzdolnionym dzieciom z ubogich rodzin. W 2007 roku razem z Sokołem nagrał krążek „Teraz pieniądz w cenie”, płyta zyskała status złotej. Kolejnym projektem była wydana w 2008 r płyta „Ty Przecież Wiesz Co”. Ostatnim projektem TPWC jest wydana w 2009 płyta Pono fest Sokół pt. „To prawdziwa wolność człowieka”. W lutym miała miejsce premiera trzeciej solowej płyty „Wizjoner".

FU
Fu to nietuzinkowa postać polskiego hip-hopu, której z pewnością nie trzeba przedstawiać fanom. Ze sceną hip-hopową związany jest już od 13 lat. Jest członkiem między innymi legendarnego już Zip Składu, Zipery i wielu innych szanowanych w naszym kraju, a także poza jego granicami, ekip. Fu po raz pierwszy można było usłyszeć już w 1998 roku na płycie DJ-a 600V „Produkcja Hip Hop”. Od tego czasu nagrał już 11 studyjnych płyt, z czego 6 to jego albumy solowe. W tym czasie powstały chociażby takie hity jak „Paradox”, „Dystans”,"Czy Napewno", „Raptowne realia”, „Rap Bizne$$”, "Uda'h Uda'h" feat Jamal czy pochodzące z płyty „Retrospekcje” wydanej w 2009 „Ekskluzywny nokaut” z gościnnym udziałem WWO i „Dość tego” z gościnnym udziałem Wozza (Afromental). W maju 2010 nakładem PROSTO Label ukazał się mixtape Fu&DjElement „Projekt 30”, który jest promowany przez kawałek „Ukryty szept”.W 2011 roku wyszła długo 0czekiwana przez fanów Fu 6 płyta solowa Fu pt: „De Facto” wydana w najlepszej wytwórni muzycznej PROSTO.Singiel promujący ten album nosi tytuł „De Facto” i „Permanentne Upojenie” i „Nie Zaprzeczysz Mi" feat Chada, Brahu. Po dziewięciu latach Fu wraz z Olsenem postanowili reaktywować współprace i zrealizować materiał „Kameleon 2”. Do tej produkcji zaprosili znanych producentów, takich jak: MilionBeats, Dies, Kamilson, Sherlock, Fleczer,OSB czy debiutujący producent z Białegostoku BasenBeats. Płyta pod tytułem „Kameleon2” będzie utrzymana w stylu hardcore klasyce nie zabraknie również paru bangerowych bitów. Tak jak przy pierwszej płycie Kameleon chłopaki zadbali o dobry wybór gości, raperów z pierwszej półki.Pierwszy video singiel nosi tytuł "Rap Fanatyk" muzyka MilionBeats Następnie drugi singiel nazywa się "Stare Autorytety".Fu aktualnie pracuje nad nową płytą solową"Definicja Istnienia",której premiera jest planowa na 3 czerwca 2016 w wytwórni Prosto.

Raper od lat jest ściśle związany z warszawską sceną hip-hopową, która charakteryzuje się ciężkim, niekiedy wręcz hardcore’owym brzmieniem. To z pewnością wywarło duży wpływ na jego twórczość, lecz jej nie zdominowało. Fu jest artystą bardzo wszechstronnym i z łatwością można to wyczuć w jego muzyce. Oprócz klasycznych hip-hopowych bitów na jego płytach można usłyszeć również klimaty reggea czy dancehall’owe. Podkłady dla rapera tworzą producenci m.in. z Polski, Niemiec, Irlandii czy Wielkiej Brytanii.
Fu o swojej najnowszej produkcji: „To gorąca muzyka rap, która jak krew buzuje w żyłach i jest nieśmiertelna jak dusza”.
Dzięki różnorodności stylów, szybkiemu dynamicznemu flow oraz utworom ze świetnie płynącymi refrenami Fu jest bardzo dobrze odbierany na koncertach. Na swoim koncie ma występy u boku takich sław światowego hip-hopu jak Mobb Deep, Gangstarr, Capadonna, Onyx, Rocca(La Cliqua,Tress Coronass) czy Afu-ra,Masta Ace. Stale współpracuje również z przedstawicielami polskiej sceny, m.in. Sokół,Chada, Molesta,Brahu,Peja, Pyskaty, PabloPavo, Reggaenerator, Ras Luta, Wzgórze Ya-Pa-3, jak również Daab, T-Love i Wozzo. Raper koncertował parokrotnie już w USA, Wielka Brytanii, Holandii, Czechach oraz Słowacji.


KAMIKADZE

TheRapia Banda
Dziabson i EDK to duet działający od 2012. Współpraca muzyczna rozpoczęła się od założenia Studia TheRAPia przez Dziabsona, Becona i EDK w którym do dzisiaj gościło wielu artystów realizujących swoje projekty. Pierwszy rok działalności zaowocował Mixtpaem TheRAPia Banda do której należeli oprócz wyżej wymienionych Bittmann, IwueN i Stychu. W 2013 miał premierę debiutancki album tej formacji „Unikat” w pełni wyprodukowany przez EDK, który również udziela się na nim lirycznie i jako DJ. Na krążku znalazło się wielu gości m.in. BU, Massey, Sklero Repo. W tym czasie zaczęły się pierwsze koncerty jako TheRAPia Banda i praca nad kolejną płytą tym razem jako Dziabson i EDK. W styczniu 2015 ukazują się „Przyziemne Sprawy” ich autorstwa, album tak jak poprzedni wyprodukowany przez EDK oparty na klasycznych hip hopowych brzmieniach z dodatkiem żywych instrumentów. Sfera liryczna jak wskazuje tytuł opowiada o przyziemnych sprawach które dotykają autorów w realiach miejskiego życia i odciskają piętno na ich twórczości. Gościnnie w tej produkcji wzięli udział Metrowy, Comson, Sklero Repo, Stychu, IwueN, Erobeo, Becon, Beny B, Arab. Obecnie Dziabson i EDK prowadzą Studio TheRAPia i snują kolejne plany muzyczne.


 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz