Taka Torba! Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na rodzinne warsztaty szycia toreb

Jeśli macie ochotę stać się posiadaczami jedynej w swoim rodzaju torby, koniecznie przyjdźcie na rodzinne warsztaty szycia toreb, które Muzeum Miejskie w Tychach organizuje wraz z pracownią Symfonia Szycia!
image Fot. materiały własne pracowni Symfonia Szycia

Wraz z profesjonalnymi krawcowymi, przy użyciu maszyn, zszyjemy przygotowane elementy materiału – i to nie byle jakiego! Wzór materiału, z którego wykonamy torby, odtworzony został na podstawie fotografii wnętrza dawnej kawiarni Józefinka. Zrekonstruowaną tkaninę zobaczyć można na wystawie „Lokal kategorii pierwszej. Tyskie restauracje i kawiarnie w latach 50., 60. i 70. XX wieku” w siedzibie Muzeum Miejskiego w Starym Magistracie przy placu Wolności 1.

 

Specjalnie na potrzeby ekspozycji projekt rekonstrukcji tkaniny wykonał Łukasz Błażejewski będący jednocześnie autorem aranżacji wystawy.

 

Na rodzinne warsztaty szycia toreb zapraszamy w sobotę 20 października o godz. 11.00 do Starego Magistratu (pl. Wolności 1).

 

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 20 zł od osoby, płatne przed rozpoczęciem spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zapisy: Dział Promocji i Edukacji, tel. 32 327 18 21; e – mail: a.kura@muzeum.tychy.pl/ j.kucz@muzeum.tychy.pl

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz