Taneczna rozgrzewka przed wakacjami

Wiosna w pełni, czas zatem na taneczną majówkę! Jeszcze przed nadejściem lata warto potrenować taneczne kroki i rozgrzać struny głosowe, zwłaszcza, że już w czerwcu na osiedlu A szykuje się plenerowa potańcówka na rozpoczęcie wakacji.
image fot. Artur Pławski

  • 27 maja 2018, godz. 15.00 -17.00

Niedzielne spotkania z kawą i poleczką
Spotkanie nr 5: Taneczna rozgrzewka przed wakacjami

Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Wojska Polskiego 10, Tychy

 

W czasie majowego spotkania poznamy tańce i zabawy ludowe ze Śląska i innych części kraju. Posłuchamy o śląskim muzykowaniu i podzielimy się wspomnieniami.

W przerwie na wytrwałych czekać będą kawa i kołocz.

 

 

Gospodarzem spotkań jest Kapela Fedaków. To muzycy zafascynowani światem wiejskiej muzyki i energetycznego tańca ludowego, grający zarówno tańce śląskie,
jak i te z różnych regionów Polski, a także muzykę mniejszości etnicznych. Na ich instrumentarium składają się między innymi bębenek, baraban, akordeon, cymbały, trąbka i skrzypce.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Warto zaopatrzyć się w wygodny strój i buty na płaskim obcasie. Wstęp jest wolny.

 

Niedzielne spotkania z kawą i poleczką to propozycja warsztatów tanecznych w ramach cyklu Muzeum Miejskiego w Tychach Kultowe Osiedle A oraz Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy

 

Warsztaty dla dzieci

 

  • 26 maja 2018, godz. 11.00

warsztaty edukacyjne
Mała ojczyzna na fotografii

Dawna Młótownia,ul. Katowicka 9

Czym jest mała ojczyzna, jak ją rozumiemy i postrzegamy dziś a jak postrzegana była dawniej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskamy w czasie warsztatów edukacyjnych.

Warsztaty towarzyszą wystawie „Archiwum nowych miast. Tychy i Nowa Huta”, na której prezentowane są fotografie Zygmunta Kubskiego (ze zbiorów Muzeum Miejskiego
w Tychach), Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala (z kolekcji krakowskiej Fundacji Imago Mundi, będącej współorganizatorem wystawy).

Uczestnicy obejrzą ekspozycję, poznają historię budowy obu miast. Będą mieli ponadto okazję wcielić się w rolę mieszkańców Nowej Huty i odnaleźć na fotografiach znane im w Tychach miejsca.

 

Prowadzenie: Agata Berger
Czas trwania: 1 h

Warsztaty są bezpłatne

Uwaga!
Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów edukacyjnych jako lekcji muzealnej dla zorganizowanych grup szkolnych. C
Koszt lekcji: 50 zł od grupy liczące do 25 osób

Zapisy na warsztaty w dniu 26 maja oraz na lekcje muzealne przyjmuje Anna Kura z Działu Edukacji i Promocji – tel. 32 327 18 21; e – mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

 

  • 26 maja 2018, godz. 13.00

w świecie twórczej wyobraźni
Spotkanie nr 4: warsztaty na temat minimal artu

Dawna Młótownia, ul. Katowicka 9

Jeśli masz od 7 do 12 lat, interesujesz się sztuką, z chęcią uczestniczysz w zajęciach plastycznych i chcesz doskonalić swoje umiejętności pod bacznym okiem profesjonalisty, warsztaty w Muzeum są właśnie dla Ciebie!

Ostatnie przed wakacjami spotkanie poświęcone będzie kierunkowi w sztuce XX wieku zwanemu minimal artem.
Poznamy związane z nurtem pojęcia, nazwiska twórców oraz przykłady dzieł. Zainspirowani obejrzanymi przykładami stworzymy prace według własnego pomysł.

 

Prowadzenie: Monika Sojka
Czas trwania: 2 h

Koszt: 10 zł od osoby, płatne przed zajęciami.
Zapisy: Anna Kura – tel. 32 327 18 21; e – mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz