Zabawa taneczna z folklorem miejskim

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza 29 kwietnia na kolejne warsztaty tańca z muzyką na żywo z cyklu „Niedzielne spotkania z kawą i poleczką”. Gościem specjalnym kwietniowych warsztatów będzie Warszawski Duet Sentymentalny, czyli Gabriela Mościcka i Grzegorz Domański.
image Gabriela Mościcka, Grzegorz Domański - Warszawski Duet Sentymentalny, fot. materiały Warszawskiego Duetu Sentymentalnego

Od stycznia, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza mieszkańców miasta do siedziby Szkoły Podstawowej nr 3 w Tychach (ul. Wojska Polskiego 10) na tańce połączone z elementami nauki podstawowych kroków oraz zabawy taneczne. Każdorazowo spotkanie rozpoczyna się o godz. 15.00 i trwa do godz. 17.00.

 

Gospodarzem spotkań jest Kapela Fedaków. To muzycy zafascynowani światem wiejskiej muzyki i energetycznego tańca ludowego, grający zarówno tańce śląskie, jak i te z różnych regionów Polski, a także muzykę mniejszości etnicznych. Na ich instrumentarium składają się między innymi bębenek, baraban, akordeon, cymbały, trąbka i skrzypce.

 

Gościem specjalnym kwietniowych warsztatów będzie Warszawski Duet Sentymentalny, czyli Gabriela Mościcka i Grzegorz Domański. To para młodych ludzi zafascynowanych tradycją. Grając, przenoszą publiczność w klimat przedwojennej Polski.

 

Na warsztaty organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Warto zaopatrzyć się w wygodny strój i buty na płaskim obcasie.

 

Wstęp jest wolny. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz