Zwiedzanie kościoła p.w. Ducha Świętego w Tychach

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza 23 marca o godz. 12.00 na zwiedzanie kościoła p.w. Ducha Świętego w Tychach. Po kościele oprowadzi budowniczy kościoła ks. Franciszek Resiak.
image Kościół p.w. Ducha Świętego w Tychach, fot. Michał Cała, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach

Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Na chętnych organizatorzy czekać będą przed wejściem do kościoła (ul. Myśliwska 43).

 

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Tychy – sacrum w mieście socjalistycznym”, którą oglądać można w siedzibie Muzeum przy pl. Wolności 1. Wystawa prezentuje obiekty sakralne zaprojektowane w okresie wielkiej budowy miasta (1951-1989) oraz te istniejące już wcześniej – starotyski kościół p.w. Marii Magdaleny i świątynie, które znalazły się na obszarze Tychów w związku z rozszerzaniem granic administracyjnych. Na ekspozycję składają się modele najciekawszych kościołów, projekty architektoniczne, fotografie archiwalne oraz współczesne – wykonane z ziemi i z powietrza. Zestawienie to uwidacznia zmiany jakie zaszły w ramach samych obiektów oraz w ich kontekście przestrzennym, dając równocześnie możliwość refleksji nad teraźniejszością.

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz