Rodzinne Spotkania z Teatrem: „MiróMagia”

Wodzisławskie Centrum Kultury, w ramach cyklu „Rodzinne Spotkania z Teatrem”, zaprasza w niedzielę, 26 listopada na spektakl „MiróMagia” w wykonaniu Teatru Peti.
image

Przedstawienie będzie realizowane w konwencji „baby sceny”, w ramach której mali widzowie wraz z rodzicami czy opiekunami, siadają na kolorowych pufach, zamiast tradycyjnych foteli na widowni.

 

„MiróMagia” powstał z myślą o najmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od roku do pięciu lat. Specjalnie dla nich na czas spektaklu aranżuje się bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której mogą poczuć się zupełnie swobodnie. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. „MiróMagia” jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów, w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka, delikatne światło pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie i magicznie.

 

Barwne i surrealistyczne przedstawienie inspirowane twórczością Joana Miró, urodzonego w Barcelonie malarza, rzeźbiarza i ceramika. Jego dzieła przynależące do nurtu surrealizmu przedstawiają  powrót  do dzieciństwa i „piaskownice dla podświadomości”. Na styl Miró składają się bowiem żywe kolory połączone z uproszczonymi formami, kojarzącymi się z rysunkami małego dziecka.

 

Bohaterem spektaklu jest obraz, a w zasadzie jego wyobrażenie o nim, który poprzez swoją magiczną siłę rozbudza nasze zmysły i przedstawia kosmiczny świat snów i eterycznej nocy, przenosząc w wyimaginowany świat dziwnych postaci, którym nadaje ludzkie cechy. Powołując się na słowa Joana Miró: „Ważniejszy od samego dzieła jest efekt, jaki ono wywołuje. Sztuka może umrzeć, obraz może ulec zniszczeniu. Istotne jest tylko ziarno, które zostało zasiane”.

 

Ilość miejsc jest ograniczona, rezerwacje: tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK.

 

Spektakl poprzedzą  godzinne  zabawy z językiem angielskim z Misiem Teddy Eddie, realizowane  w ramach „Bawmy się razem” – cyklu zajęć dla dzieci i rodziców prowadzonego przez Centrum Językowe Perfectum. Zapisy: iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 48 55. Na zabawy wstęp wolny.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz