4. YETI w Wodzisławskim Centrum Kultury

YETI – Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca). Pod tą tajemniczą nazwą kryje się konkurs dla młodych miłośników Lego i majsterkowania w Wodzisławskim Centrum Kultury.
image

W sobotę 23 lutego br. od 10.00 do 13.00 placówka zaprasza małych odkrywców, naukowców i majsterkowiczów wraz ze swoimi rodzicami na wyjątkową imprezę. Z Akademią Techniczną Małolata będzie można zgłębić po raz czwarty meandry świata nauki i techniki. Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Zasady udziału w imprezie są bardzo proste. Uczestnik buduje w domu ze swoich klocków lego dowolny projekt i zgłasza go do konkursu. Rodzaj klocków (ogólne, duplo, technics, friends, boost, mindstorms czy bionicle) jest dowolny. W dniu imprezy należy przynieść ze sobą swój projekt. Jury oceni wszystkie prace i wyłoni zwycięzców. Ponadto, każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w warsztatach z elektroniki, majsterkowania czy programowania i rozwiąże test z wiedzy technicznej. Za udział we wszystkich częściach uczestnik otrzymuje punkty, których suma da wynik, na podstawie którego przyznane zostaną miejsca. Wśród nagród znajdą się dyplomy, pamiątkowe znaczki i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. 

Podział wiekowy uczestników:

 • przedszkolaki 
 • klasy I-III
 • klasy IV-VI
 • klasy VII - VIII / gimnazja
 

- Cieszę się, że po raz czwarty będziemy mieli możliwość współpracy z panem Antonim Dudą, pomysłodawcą konkursu i instruktorem naszych dwóch sekcji „Legomaniaków” i „Klubu Młodych Odkrywców”. Co roku impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, głównie chłopców i ich ojców. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

W zeszłorocznej edycji wzięło udział kilkudziesięciu uczestników w przedziale wiekowym od 5 do 14 lat. Efektem ich pracy były wspaniałe projekty lego. Oprócz przedstawienia swoich projektów, uczestnicy wzięli też udział w warsztatach i pracowniach:

 • Warsztat Spawalskiego, gdzie zadaniem było sklejenie robota z kartonu i innych ogólnie dostępnych materiałów,
 • Warsztat elektroniki, gdzie z użyciem lutownicy wykonywali prosty układ elektroniczny,
 • Warsztat programowania Scratch,
 • Warsztat Majsterklepki, w którym musieli wykonać model prostego parowozu,
 • Laboratorium Eko-Energii, gdzie sprawdzali jakie napięcie można uzyskać z prostego ogniwa wykonanego z owoców, warzyw lub ziemniaków,
 • Stanowisko do rozwiązania testu z wiedzy technicznej,
 • Stanowisko Wodzisławskie Modelarni Szkutniczej.Każdy uczestnik miał również okazję wykazania się swoją wiedzą z techniki wypełniając prosty test na komputerze.

 

Krótki clip podsumowujący III edycję YETI można zobaczyć tutaj:

 

 

 

Zgłoszenia można wysyłać na adres neir@op.pl.

 

Informacji udziela sekretariat WCK 32-455-48-55. 

 

Liczba uczestników konkursu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz