5. Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch-teatr w ruch”

Po raz piąty rusza teatralna lokomotywa. WCK zaprasza na 30 października 2015 zespoły teatralne działające przy specjalnych ośrodkach wsparcia, szkołach, domach kultury, przy warsztatach terapii zajęciowej, czy związkach osób niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo. Zgłoszenia – do 19 października 2015.
image 5. Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch-teatr w ruch”

Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch-teatr w ruch” to nazwa imprezy, której realizacji podjęło się po piąty Wodzisławskie Centrum Kultury, udowadniając, że scena nie ma barier, a teatr nie jedno ma imię. To przegląd teatrów osób niepełnosprawnych, któremu przyświeca jeden główny cel – odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. W tym roku impreza zaplanowana jest na 30 października 2015. 

 

To okazja do spotkania ludzi, którzy kochają teatr i lubią tworzyć teatralną przestrzeń. Został on przygotowany z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale także mają ochotę nabywać nowe kompetencje i umiejętności, chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat innych artystów. Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym potrzebom osób niepełnosprawnych, takim jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy też sukces i uznanie. Celem przeglądu jest również integracja środowiska amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych w obszarze działań kulturalnych, jak i wzrost umiejętności komunikacyjnych.

 

W programie oprócz prezentacji konkursowych przewidziano warsztaty bębniarskie, plastyczne oraz animacje z klanzą.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie internetowej WCK tutaj >>>

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz