Gala taneczna w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 16. edycję Gali Tanecznej MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w sobotę 22 kwietnia.
image

Impreza rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy imprezy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w trzech kategoriach: street dance, show dance i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury.

 

„Impreza już na stałe wpisała się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. Jej wysoki poziom oraz imponująca liczba uczestników pozwalają zaliczyć ją do największych tego typu wydarzeń w kraju. W ubiegłorocznej gali wzięło udział aż 1600 tancerzy tańczących w 105 zespołach” – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Wodzisławska Gala to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli.

 

Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka. Honorowy Patronat nad XVI Galą Taneczną MIX objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz