Koncert galowy ZPiT Vladislavia „Fedrowani w godce”

Stowarzyszenie „Vladislavia” wraz Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają na koncert galowy z udziałem laureatów 11. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”.
image

Podczas wydarzenia na scenie pojawią się artyści Zespołu Pieśni i Tańca “Vladislavia”, którzy zaprezentują śląskie tańce i pieśni. Nie zabraknie dobrego śląskiego humoru i pozytywnych emocji. Koncert wpisał się już na stałe w grudniowy kalendarz imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury i cieszy się co roku sporą popularnością. Oprócz muzyki i tańca na scenie zaprezentują się najlepsi gawędziarze z powiatu Wodzisławskiego, którzy zaprezentują opowiadania odnoszące do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Nie bez powodu wydarzenie odbywa się na początku grudnia. Jest to ściśle związane ze świętem wszystkich górników i ich patronki św. Barbary.

 

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Wodzisławia Śląskiego oraz okolic na ten wyjątkowy koncert. To niezwykle ważne, by pamiętać o naszej, śląskiej tożsamości regionalnej. Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia działający w Wodzisławskim Centrum Kultury wykonuje ogrom pracy, by pielęgnować nasze rodzime tradycje i przekazywać je całym pokoleniom, za co im bardzo dziękuję i z całego serca gratuluję.

Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK

 

Pomysłodawczynią i głównym koordynatorem „Fedrowania w godce” jest Dominika Brzoza-Piprek, główny choreograf i instruktor ZPiT Vladislavia, Prezes Stowarzyszenia „Vladislavia”, prezenterka telewizyjna.

 

Stowarzyszenie „Vladislavia” oraz Wodzisławskie Centrum Kultury od lat współpracują wspólnie tworząc przestrzeń to tworzenia i propagowania kultury ludowej, folkloru, tańca i śpiewu. Działający od 40 lat Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia zrzeszony w Amatorskim Ruchu Artystycznym ARA wychował i nadal wychowuje dzieci, młodzież i dorosłych do życia w poszanowaniu wartości kulturowych i świadomego uczestnictwa w kulturze. W roku 2022 zespół będzie obchodził swój znakomity jubileusz. Vladislavia została w tym roku uhonorowana prestiżową nagrodą pn. „Marka Śląskie” w konkursie zorganizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz