Kurs dla prowadzących teatry amatorskie

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się 7. edycja kursu teatralnego dla instruktorów i nauczycieli prowadzących teatry dziecięce i młodzieżowe. Obejmie on cykl czterech spotkań w dniach 13, 14, 20, 21 października.
image

Kurs jest propozycją dla tych, którzy szukają warsztatów o treści nieoderwanej od rzeczywistości szkolnej, przedszkolnej i tej w domach kultury oraz uwzględniającej specyfikę warunków pracy w tych miejscach.

 

Stworzeniu kursu przyświeca idea praktycznego zastosowania i doświadczania na sobie samym. Skierowany jest on do instruktorów i nauczycieli prowadzących teatry amatorskie/szkolne/przedszkolne, bądź tych, którzy przygotowują dzieci i młodzież do konkursów recytatorskich. Każdy z prowadzących warsztaty posiada szerokie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz zna i rozumie teatr dzieci i młodzieży.

 

Tegoroczny kurs obejmie następujące zagadnienia: rozwijanie wyobraźni u dzieci i młodzieży, budowanie zespołu teatralnego, integracja dzieci i młodzieży, działanie i ruch na scenie, plastyka ciała, interpretacja słowa, dykcja i emisja głosu, tworzenie etiudy teatralnej i spektaklu, ćwiczenia aktorskie, praca z tekstem, tworzenie scenariusza przedstawienia, techniki teatru ulicznego, technika pantomimy itp.

 

Uczestnicy wezmą udział w czterech blokach tematycznych: 1) ruch i działanie w przestrzeni teatralnej, 2) żywe słowo w teatrze, 3) sztuka pisania scenariusza dla młodego aktora, 4) teatr uliczny i techniki pantomimy.

 

Zajęcia poprowadzą: Izabela Karwot (Rybnik), Bartłomiej Kamiński (Wrocław), Michał Sabat (Bieruń), Dorota Krawczyk (Wodzisław Śląski).

 

Każdy z uczestników kursu poczuje się jak członek grupy teatralnej, wykonywać będzie wszystkie ćwiczenia, dzięki czemu sam eksperymentując ze swoim ciałem przekona się, co daje konkretne ćwiczenie jego podopiecznemu. Zajęcia odbywać się będą w grupie maksymalnie 30-osobowej. Po ukończonym kursie uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikat udziału.

 

To już siódma edycja kursu dla nauczycieli w WCK. Co roku propozycja ta spotyka się z dużym zainteresowaniem, co dowodzi istnienia potrzeby podnoszenia kompetencji nauczycieli w zakresie prowadzenia kół artystycznych dla dzieci i młodzieży – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Cena kursu wynosi 200 zł od osoby. Obejmuje ona udział w 20-godzinnych warsztatach szkoleniowych, zaświadczenie uczestnictwa, materiały/notatki z zajęć, foto- i video-rejestrację niektórych ćwiczeń oraz bufet kawowy.

 

Karta zgłoszenia jest do pobrania w załączniku. Należy ją wysłać w terminie nieprzekraczającym 5 października br. na adres: dorota.krawczyk@wck.wodzislaw.pl.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz