Mała Akademia Jazzu

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza uczniów od klasy czwartej szkoły podstawowej po szkoły ponadgimnazjalne na spotkanie poświęcone historii muzyki rozrywkowej, które odbędzie się w ramach Małej Akademii Jazzu. Wydarzenie „Gospel - jak rodziła się współczesna muzyka rozrywkowa” odbędzie się w czwartek, 30 listopada o godz. 9.30 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.
image Katarzyna Puma Piasecka, fot. materiały prasowe organizatora

Poprowadzi je Katarzyna Puma Piasecka - wokalistka, pianistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka. Ukończyła studia na kierunku kompozycja i aranżacja Akademii Muzycznej Instytutu Jazzu w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Zubka. Od trzech lat śpiewa we Współczesnym Teatrze we Wrocławiu w spektaklu „Amerykański Blues”.

 

Artystka była zapraszana przez Ryszarda Rynkowkiego czy Zbigniewa Wodeckiego do współpracy w ramach programu „Droga Do Gwiazd”. Współpracowała także z  Zygmuntem Kuklą, Stanisławem Fiałkowskim, Grzegorzem Turnauem, Marylą Rodowicz i wieloma innymi twórcami w ich nagraniach telewizyjnych i radiowych. Wielokrotnie brała udział w koncertach KFPP w Opolu, m.in. w 2007 roku śpiewała podczas koncertu „Świat w Obłokach” poświęconemu twórczości Marka Grechuty. Wystąpiła na płycie „Bo ma duszę nasz dom” z kompozycją Stanisława Fiałkowskiego „Na poddaszu” do słów Ernesta Brylla. W roku 2006 zaproszono ją jako główną wokalistkę na trasę z gwiazdą legendarnego zespołu „Yes” Alanem Whitem na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym 2006 w towarzystwie czołowych polskich muzyków. Ma na swoim koncie trzy autorskie płyty.

 

Bilety w cenie 7 zł. Zapisy przyjmuje dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK w terminie do 16 listopada br. Osobą do kontaktu jest Izabela Sobota, iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32-455-48-55.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz