Premiera spektaklu Teatru Szydło

Internet i nowe technologie zajęły w dzisiejszych czasach znaczne miejsce w życiu człowieka. Aktorzy Młodzieżowego Teatru Szydło z Wodzisławskiego Centrum Kultury postanowili poruszyć temat cyberrzeczywistości w ich najnowszym przedstawieniu. Premiera spektaklu „Raff 13” odbędzie się  w sobotę, 29 kwietnia o godz. 17.00.
image

Problem podwójnej tożsamości, wirtualnej i realnej, od kilku lat jest szeroko omawiany w środowisku socjologów, psychologów i  pedagogów, zwłaszcza tych, którzy w centrum badań stawiają dzieci i młodzież. Ci bowiem są najbardziej podatni na wpływy internetu i narażeni na zagrożenia z nim związane. Czy jednak internet i nowe technologie są tylko złe i niebezpieczne? Zdecydowanie nie. Są bez wątpienia bogactwem wiedzy i oceanem możliwości.

 

Mamy do dyspozycji sporo komunikatorów internetowych, wiele aplikacji oraz różnorodnych mediów społecznościowych. Swobodne poruszanie się pośród nich wymaga nie tylko kompetencji technicznych, ale również społecznych. Nierzadko można zagubić się pomiędzy światem wirtualnym i realnym. Jak radzi sobie w tej przestrzeni młodzież? O tym opowiedzą aktorzy Teatru Szydło w swoim nowym spektaklu. Mieszając konwencje teatru żywego słowa (absurd, groteska, dramat) młodzi ludzie zmierzą się na scenie z problemem samoakceptacji, odnalezienia miejsca w grupie społecznej, realizacji planów, marzeń i ambicji, relacji w rodzinie i grupie rówieśniczej. Spektakl w całości został wyreżyserowany w oparciu o własny, autorski scenariusz, który powstał podczas prób. Grupa do jego realizacji wykorzysta ciekawe multimedia.

 

„Po sporym sukcesie spektaklu „Alicja w krainie czarów” nasz Młodzieżowy Teatr Szydło z pewnością zaskoczy widzów zupełnie nową formą wyrazu scenicznego. Sam jestem ciekaw spektaklu i cieszę się, że grupa poszukuje i eksperymentuje z różnymi konwencjami teatralnymi. Ma to niewątpliwie walor edukacyjny. W Wodzisławskim Centrum Kultury zależy nam bardzo na tym, aby dzieci i młodzież uczyły się poprzez świadome uczestnictwo w kulturze” – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

Młodzieżowy Teatr Szydło działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2009 roku w zmiennym składzie. Ma na swoim koncie 5 spektakli: „Życie na 7 barw”, „Grupa Laokoona”, „Księżniczka na ziarnu grochu”, „Małpa przed telewizorem”, „Alicja w krainie czarów”. Przedstawienie „Raff 13” wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Jerzy Bularz. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Obsada: Rafał Małysa, Agnieszka Stolz, Dominika Pindor, Aleksandra Pająk, Sonia Wujka, Paulina Kałuża, Adam Kohut, Aleksandra Chilińska, Daria Zapała, Julia Borkowska.

 

Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod nr tel.: 32-455-48-55 lub osobiście w sekretariacie WCK.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz