Premiera Teatru Szydełko

Czy wyobrażałeś sobie, jakby to było, gdyby pewnego dnia światem rządziły dzieci? Przed laty Janusz Korczak zadał sobie to samo pytanie. Dziś tę historię interpretują dzieci z Dziecięcego Teatru Szydełko.
image

Pełna ciepła i uroku historia o małym, kilkuletnim królu z pewnością spodoba się nie tylko małym, ale i dużym widzom. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na premierę spektaklu Dziecięcego Teatru Szydełko pt. „Król Maciuś I” 23 kwietnia o godz. 16.00.

 

Przedstawienie oparte zostało o znaną powieść dla najmłodszych, która nie tylko bawi, ale i uczy. Pozwala oczami wyobraźni zobaczyć świat zupełnie nieprawdopodobny i przenosi widza do Republiki Dziecięcej, gdzie wszystko ma nowy ład i porządek. To historia o dorastaniu i pogoni za marzeniami, której bohaterem jest mały chłopiec stawiający czoła wyzwaniu, jakie postawiło przed nim życie po śmierci swojego ojca i matki. Stara się być dorosłym wcześniej niż byłby na to gotowy. Uczy się rządzić, kierować rozsądkiem, podejmować mądre i sprawiedliwie decyzje, reformuje kraj. Osierocony, tęskni jednak za prawdziwą przyjaźnią, troską i marzy o zwyczajnej zabawie na podwórku z dziećmi. Czy Maciuś poradzi sobie z przeciwnościami losu, czy nie zagubi się w natłoku „dorosłych” spraw, jak zniesie porażki czy pokona własne słabości i czy finalnie zwycięży walkę o samego siebie? O tym dowiemy się ze spektaklu już wkrótce.


Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za dźwięk odpowiada Sebastian Zaleski, światło – Jerzy Bularz, scenografia – Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik, kostiumy – Jadwiga Plawna i Katarzyna Redka. W spektaklu zagrają: Mikołaj Simiński, Jagoda Nowak, Konrad Hałaszko, Kinga Olejniczak, Emanuela Szkatuła, Oliwia Bienias, Weronika Mitręga, Oliwia Więcław, Łucja Nowakowska, Magdalena Strządała, Wiktor Machnica.

 

Bilety można rezerwować pod nr tel. 32-455-48-55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek – wtorek – czwartek – piątek, godz. 12.00–17.00. W środę kasa nieczynna. Weekend – na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl>.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz