Rodzinne warsztaty bębniarskie w WCK

Tata z synkiem, dziadek z wnuczkiem, mama z córką... czemu nie!? Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dorosłych z dziećmi na wspólne muzykowanie w każdy piątek o godz. 16.00.   
image fot. materiały organizatora

Afrykańskie, kubańskie i brazylijskie rytmy, mnóstwo pozytywnej energii i w końcu wspólnie spędzony czas na muzykowaniu to idealny sposób na zabawę ze swoimi pociechami. W Wodzisławskim Centrum Kultury od kilku lat działa sekcja bębniarska pn. Big Bang. Zajęcia dotychczas skierowane były do dzieci, młodzieży i dorosłych podzielone wg kryterium wieku. W tym roku WCK poszerza ofertę o grupę dla dzieci i dorosłych. Wspólna zabawa z dzieckiem może być doskonałą okazją nie tylko do nauki gry na instrumencie, ale również na odprężenie i wyładowanie stresu i pokonanie zmęczenia.

 

Zauważyliśmy, że wielu rodziców czy dziadków czeka na swoje dzieci pod salą, aż skończą się zajęcia. Pomyśleliśmy, dlaczego nie mogliby pomuzykować razem, spędzając czas w sposób kreatywny i twórczy? – zauważa Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Tak właśnie powstała idea powstania grupy rodzinnej, zajęć wspólnych dla dzieci i dorosłych, których nie ma nigdzie w pobliżu. W świat bębnów z całego świata zabiera uczestników zajęć Andrzej Żydek, muzyk, instruktor 10 grup bębniarskich, pedagog z dziesięcioletnim stażem pracy. Współpracował z marokańskim zespołem Chigaga, kenijskim Marimba Trio. Jego grupy koncertowały wspólnie z Krzysztofem Ścierańskim, Bernardem Maseli, Nippy Noyą oraz wieloma innymi.

 

Koszt zajęć to 50 zł na 2 osoby za miesiąc.

 

Rytm płynie we krwi każdego z nas! Już przed narodzeniem wsłuchujemy się w rytmiczne bicie serca naszej mamy! Nawet, jeżeli ktoś się zapiera, że nie ma poczucia rytmu, ja go z niego wydobędę. Nie nastawiam się na wyścig. Ćwiczymy mozolnie i cierpliwie,  jednak gramy dla przyjemności – mówi Andrzej Żydek.

 

Więcej informacji na temat warsztatów bębniarskich Big Bang na stronie Wodzisławskiego Centrum Kultury tutaj.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz