Ruszają przesłuchania do Fedrowania

Wodzisławskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Vladislavia zapraszają dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w 9. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Zgłoszenia do 21 listopada.
image fot. materiały prasowe organizatora

Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbędą się w piątek, 30 listopada o godz. 9.00 w sali klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tematyka gawęd powinna być związana z życiem śląskiej rodziny. Mile widziane będą gawędy odnoszące się do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Jury wybierze po trzech laureatów z czterech kategorii wiekowych. Do udziału w tegorocznej edycji po raz pierwszy zapraszamy najmłodszych miłośników gwary śląskiej – przedszkolaków.

 

Konkurs od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Poszerzyliśmy jego formułę o udział przedszkolaków, by jeszcze mocniej kultywować gwarę śląską i regionalną tradycję – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz zaproszenie na poczęstunek. Po zakończeniu przesłuchań zostanie ogłoszona lista finalistów, dokładny werdykt zostanie odczytany 14 grudnia na Gali Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce” w WCK. Na laureatów trzech pierwszych miejsc w czterech kategoriach wiekowych czekają nagrody.

 

Regulamin imprezy oraz karta zgłoszenia (z adresem wysyłki) dostępne są na stronie WCK.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz