Industria Live

Muzyczno – teatralne show w industrialnej przestrzeni. 21 kwietnia w Sztolni Królowa Luiza wystąpią Władysław Komendarek, Józef Skrzek i Tomasz Makowiecki oraz Teatr Sztuki Ruchu Ocelot.
image

Władysław Komendarek to polski muzyk, instrumentalista, związany z grupą muzyczną Exodus, w latach 80. XX wieku rozpoczął karierę solową. Od 1984 r. komponuje muzykę elektroniczną. Jest muzykiem o zróżnicowanych zainteresowaniach, ale bez trudu można w jego twórczości wyróżnić trzy zasadnicze nurty: fascynację klasycznymi utworami muzyki poważnej, eksperymentalne realizacje elektroniczne, oraz tworzenie muzyki nieco łatwiejszej w odbiorze, czego przykładem jest np. płyta „Dotyk chmur”.

 

Józef Skrzek – urodzony na Śląsku w Michałkowicach w rodzinie górniczej. Od małego grał i śpiewał, wychowany w duchu sztuki, muzyki, plastyki, tańca, ale również sportu. W 1970 r. stawiał pierwsze kroki jako basista oraz pianista zespołu Breakout. Po rocznej współpracy z zespołem powrócił jednak na Śląsk, żeby założyć swój własny zespół – SBB. Multiinstrumentalista oraz kompozytor Józef Skrzek zademonstrował światu nową formułę muzyki uniwersalnej, ze słowiańską romantyką oraz buntowniczą dynamiką rocka. W pierwszych dziewięciu latach działalności zespół nagrał kilkanaście płyt w wielu krajach i sprzedali kilka milionów płyt. Obecnie SBB występuje i nagrywa z znanym perkusistą Paulem Wertico z Chicago a sam Józef Skrzek komponuje oraz występuje w różnych ciekawych konstelacjach solo.

 

Tomasz Makowiecki wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent. Zadebiutował płytą „Makowiecki Band” w 2002. W maju 2005 roku wydał swoją drugą płytę „Piosenki na nie”. W 2007 roku ukazała się trzecia płyta „Ostatnie wspólne zdjęcie”, która została wybrana przez użytkowników serwisu muzyka.onet.pl na najlepszą płytę pop roku 2007. W między czasie brał czynny udział w wielu projektach muzycznych jak np. ,,Silver Rocket“ Mariusza Szypury. W 2010 stworzył razem z Przemkiem Myszorem i Wojtkiem Powagą (Myslovitz) grypę NO! NO! NO!, która w 2010 roku wydała album pod tym samym tytułem. W grudniu 2011 ukazała się płyta „Muzyka z serca”, której Makowiecki został producentem muzycznym. Dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa został przekazany na akcję charytatywną „Stop bosym stopom”.

 

Spektakl „Historia Przemysłowego Zabrza” Teatru Sztuki Ruchu Ocelot

Spektakl reżyserowany specjalnie na okoliczność Industrialnego Kwietnia. Widowisko oparte o Historię Zabrzańskiego przemysłu. Od momentu odkrycia węgla i jego znaczenia dla środowiska lokalnego poprzez okres zamykania kopalń po odrodzenie i nadanie nowej formy dla przemysłu na śląsku.

 

Bilet zakupiony na koncert upoważnia do zwiedzania Sztolni Królowa Luiza w terminie od 22.04 do 22.05.2018 – konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Bilet zakupiony 21 kwietnia na zwiedzanie tras Sztolni Królowa Luiza upoważnia do wejścia na wieczorne show Industria Live.





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz