Koncert: Public Service Broadcasting

3 grudnia, z okazji święta Barbórka, Muzeum Górnictwa Węglowego zaprasza 320 metrów pod ziemię, do Kopalni Guido na koncert brytyjskiego zespołu Public Service Broadcasting.
image

Public Service Broadcasting to brytyjskie trio, które ma na swoim koncie nagranie albumu o walijskich kopalniach oraz górnikach pracujących w Wielkiej Brytanii. Grupa założona przez multiinstrumentalistów, jest nie lada gratką dla fanów muzyki alternatywnej. Debiutowali w 2010 roku EP-ką o o skromnym tytule „One”. Po udanym 2015 roku, w którym ich drugi album „The Race For Space” dotarł do zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, wystąpili na festiwalu Glastonbury i w O2 Brixton Academy. W lipcu 2017 roku swoją premierę miał ich nowy album „Every Valley”, zabierający fanów w podróż po opuszczonych i zaniedbanych wspólnotach zachodnich, bowiem materiał inspirowany jest tradycjami związanymi z brytyjskim wydobyciem węgla.

 

Koncert odbędzie się w ramach uroczystości barbórkowych organizowanych na Kopalni Guido i będzie połączony z transmisją do programu 3 PR, w ramach pasma koncertowego Trójki.

 

Zjazdy na dół w godz.: od 17.00 do 18.00.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz