„Mały robaczek... Ilustracja do książek dziecięcych autorstwa Justyny Stefańczyk”

Zapraszamy na wernisaż autorskiej wystawy Justyny Stefańczyk, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach.
image

Justyna Stefańczyk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach.
Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego uzyskała w pracowni prof. Mariana Oslislo w 2000 roku. W trakcie studiów odbyła stypendium naukowe Erasmus w Utrecht School of the Arts w Holandii, na kierunku ilustracji. W 2014 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w Zakładzie Projektowania Graficznego. Tytuł doktora uzyskała 28 listopada 2018 roku.


Obecnie jest wykładowcą na kierunku Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej na Wydziale Artystycznym w Cieszynie.


Artystka zajmuje się ilustrowaniem poezji oraz tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla dzieci. Interesuje się również plakatem, typografią oraz animacją. Uprawia grafikę warsztatową oraz malarstwo. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą między innymi w Holandii, Niemczech, Japonii, Czechach, Ekwadorze, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz na Ukrainie.


Zdobyła Srebrny Medal na I Biennale Plakatu w Ekwadorze za plakat pt. „Sonia Delaunay” (2016), jej książki obrazkowe dwukrotnie znalazły się w TOP 10 BOOK DESIGN AWARD, COW International Design Festival, Illustration 2016 na Ukrainie (2016, 2018).

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz