„II Wystawy Fotografii w technikach dawnych i alternatywnych”

10 lutego 2017 o godz. 18  w Galerii „Piwnica” Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu odbędzie się wernisaż „II Wystawy Fotografii w technikach dawnych i alternatywnych”.  
image

Inicjatywa ta skupia artystów z całego kraju, którzy tworzą swoje prace w często zapomnianych technikach fotograficznych takich jak guma, cyjanotypia, czy bromolej, które swoją estetyką nawiązują do początków istnienia fotografii i okresu piktorializmu.

 

Jest to również miejsce dla tychże twórców, którzy w fotografii poszukują nowych ścieżek wykorzystując tzw. techniki alternatywne dla klasycznej fotografii srebrowej i cyfrowej.

 

Zamysłem organizatorów było rozpropagowanie świadomości o innych technikach fotograficznych wśród szerokiego grona odbiorców, jak również stworzenie przestrzeni na Śląsku, gdzie takie prace mogłyby być eksponowane w swojej materialnej formie.

 

Ponadto z racji otwartej formuły – do udziału w wydarzeniu swoje prace zgłaszać mogą nie tylko znani i cenieni mistrzowie danych technik, ale również młodzi twórcy, którzy rozpoczęli swoją drogę z fotografią szlachetną bądź alternatywną. Jest to okazja do zaprezentowania swoich prac po raz pierwszy, nierzadko w otoczeniu najlepszych.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz