Konkurs fotograficzny „Kreatywne Zabrze 2016”

image
Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu jest organizatorem konkursu fotograficznego „Kreatywne Zabrze”. Tegoroczna, ósma edycja imprezy za temat przewodni przyjęła hasło „Muzyka miasta”.

Konkurs jest imprezą cykliczną, coroczną, w której we wszystkich edycjach wzięło udział około 2300 pasjonatów fotografii. Skierowany jest do młodzieży i dorosłych mieszkańców Zabrze i miast ościennych, którzy poprzez fotografowanie miasta odkrywają zarówno jego ukryte oblicze, jak również swój artystyczny potencjał. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania przestrzenią społeczną miasta: rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym, walorami architektoniczno-urbanistycznymi, naturalnymi oraz wydarzeniami społecznymi. Zadaniem konkursu jest także propagowanie, szczególnie wśród ludzi młodych, sztuki fotografowania jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej. Poprzez aktywne współtworzenie kultury lokalnej organizatorzy pragną inspirować uczniów do podjęcia edukacji w artystycznych szkołach wyższych oraz stworzyć wszystkim mieszkańcom możliwość prezentacji własnej twórczości na forum miejskim.

Jak co roku organizatorzy liczą na pomysł i kreatywność uczestników w ukazywaniu nieco innego, niezwykłego oblicza Zabrza. – Czekamy na ciekawe fotografie ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze – stwierdzają.

Konkurs trwa od 1 lutego do 16 maja 2016 (termin składania prac) i kończy się wernisażem pokonkursowym obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury 13 czerwca 2016, o godz. 17.00.