Premiery Teatru Nowego w Zabrzu

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza w najbliższy weekend na dwie premiery: 8 października „OdCinek” – monodram inspirowany dramatem Jeana Pierre’a Dopange pt. „Belfer” w brawurowym wykonaniu Grzegorza Cinkowskiego, a dzień później „Dom lalki. Część 2.” Lucasa Hnath’a w reżyserii Katarzyny Deszcz.
image

„OdCinek”

monodram inspirowany dramatem Jeana Pierre’a Dopange pt. „Belfer”

reżyseria: Błażej Biegasiewicz
scenografia: Alicja Kolińska
występuje: Grzegorz Cinkowski

 

Zastanawia się jakim jest nauczycielem i aktorem, jakimi środkami dysponuje, kim są autorytety w dzisiejszym świecie iczy w ogóle jeszcze istnieją? Podejmuje z widzem/uczniem subtelną, a może jednak ryzykowną grę? Na ile pasja i poczucie misji mogą zwyciężyć nad potrzebą aprobaty, uwielbienia, chęcią bycia przydatnym? Kim jest w dzisiejszym świecie nauczyciel i aktor? Wspaniały popis aktorskich umiejętności Grzegorza Cinkowskiego wprowadzi Państwa w świat pełen dylematów, rozterek, czułości a jednocześnie rozbawi, poruszy i na pewno nie pozostawi obojętnymi!!!

 

Spektakl dedykowany pamięci Andrzeja Hrydzewicza.

 

 

___________________________________________________________

 

„Dom lalki. Część 2.”

Lucas Hnath

reżyseria: Katarzyna Deszcz
scenografia: Andrzej Sadowski

obsada:

Nora – Magdalena Waligórska-Lisiecka
Emmy – Anna Konieczna
Anne Marie – Jolanta Niestrój-Malisz
Torvald – Jarosław Karpuk

 

Zapraszamy Państwa na prawdziwie zaskakujący i intrygujący spektakl, którego obejrzenie części drugiej , jak mówi przewrotnie tytuł, niekoniecznie zobowiązuje do obejrzenia pierwszej. Zapytacie dlaczego? Ponieważ „Dom lalki”. Część druga.” Lucasa Hnath’a, napisana w roku 2017 to kontynuacja losu Nory – bohaterki innego dzieła, autorstwa Henryka Ibsena, napisanego w 1879 roku… Akcja spektaklu w reżyserii Katarzyny Deszcz rozgrywa się 15 lat po odejściu Nory. Wróciła…. Ale dlaczego?

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz