Skarbnikowe Gody 2015 – 93. urodziny miasta Zabrza

Impreza plenerowa z bogatą wieloletnią tradycją, organizowana w ramach obchodów święta Zabrza, skierowana do mieszkańców miasta, regionu oraz turystów. Śląska Parada oraz impreza finałowa w Parku Poległych Bohaterów. Bogaty program artystyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gwiazdą wieczoru w tym roku będzie Myslovitz.
image fot. mat. prasowe organizatora

Śląska Parada (godz. 11.00–12.00)

Barwną paradę ulicami miasta prowadzi legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Górniczą Orkiestrą Dętą Makoszowy, przygrywającą tradycyjne utwory. W paradzie udział biorą mieszkańcy, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli i szkół z rodzicami, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, zabrzańscy przedsiębiorcy, goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich oraz władze miasta. Niewątpliwą atrakcję stanowią zabytkowe samochody, pojazdy militarne, motocykle, zabytkowe tramwaje oraz barwne stroje.

 

Skarbnikowe konkursy

Jak co roku nie zabraknie konkursu na najpiękniejsze przebranie. Tematem tegorocznej parady jest: „Bajkowo, filmowo”. Zmagania uczestników i ich barwne kreacje tłumnie będą podziwiać widzowie.

 

Piknik rodzinny (godz. 12.00–22.00)

Piknik odbywa się na terenie Parku Poległych Bohaterów w centrum miasta. Program imprezy to mieszanka muzyki, tradycji, nauki i rozrywki. Na dużej scenie wystąpią młodzi zdolni zabrzańscy artyści, m.in.: laureaci Zabrzańskiego Festiwalu Przedszkolaków „Igraszki” oraz Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. im. N. Kroczka.

 

Dla dzieci będzie wiele atrakcji: interaktywna bajka „Mały Książę”, warsztaty artystyczne, programy edukacyjne na wesoło, pokazy szczudlarskie, pokazy sportowe, w tym z udziałem Górnika Zabrze.

 

Dodatkowymi atrakcjami będą stoiska edukacyjno-kulturalne oferujące niecodzienne gry, zabawy oraz animacje twórcze.

 

Po raz kolejny odbędą się targi aktywności obywatelskiej zorganizowane przez Forum Razem oraz „Psitulowy kącik dla miłośników zwierząt”.

 

W programie rozrywkowym na scenie pojawią się: zespół The Chance – finalistki programu „X Factor”, Marek Piowczyk Trio – półfinalista programu „Mam Talent”, Bartek Słatyński, zespół Radiooaktywni prezentujący przeboje muzyki polskiej i światowej w nowych aranżacjach. Będą też niespodzianki muzyczne oraz taneczne.

 

Na koniec wystąpi gwiazda wieczoru, która co roku przyciąga prawdziwe tłumy. W tym roku będzie to zespół Myslovitz.

 

Imprezę zamknie urodzinowy pokaz sztucznych ogni.

 

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent miasta Zabrze.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz