Spotkanie z postturystą w Żorach

Goście Moloki, Maria Złonkiewicz i Paweł Cywiński (Post-turysta.pl), poprowadzą spotkanie na temat współczesnej turystyki.
image

Odbędzie się dyskusja o pułapkach, w jakie nie da się nie wpaść, wyjeżdżając w odległe miejsca i o wyzwaniach, jakie stoją przed każdym postturystą i każdą post-turystką. Będzie to też okazja do porozmawiania z Pawłem Cywińskim, który 3 października wraca z Indonezji, gdzie przez 3 miesiące badał neokolonializm turystyczny.

 

Więcej informacji prelegentach

 

Marysia Złonkiewicz – bałkanistka, kulturoznawczyni, teoretyczka turystyki, podróżniczka. Absolwentka turystyki i rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dwukrotna stypendystka CEEPUS na Uniwersytecie Sarajewskim. Naukowo zajmuje się problematyką współczesnych relacji międzykulturowych, teorią stereotypizacji w turystyce oraz przemianami islamu bośniackiego. Odwiedzała Azję Południowo-Wschodnią, Róg Afryki, Amerykę Centralną, Bliski Wschód i Bałkany

 

Paweł Cywiński – orientalista, kulturoznawca, dziennikarz i podróżnik. Redaktor działu „Poza Europą” w Magazynie Kontakt. Absolwent Studiów o Krajach Rozwijających się na Wydziale Geografii UW i Stosunków Międzykulturowych Azji i Afryki na Wydziale Orientalistycznym UW. Uzyskał tytuł doktora na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta programu Dharmasiswa na Uniwersytecie Srivijaya w Indonezji. Naukowo zajmuje się tematyką kolonialną, postkolonialną i neokolonialną, teorią turystyki oraz zagadnieniami państw nieuznanych i upadłych. Podróżował i prowadził badania naukowe oraz reporterskie w prawie 50 krajach świata, w tym: Pakistan, Chiny, Somalia, Etiopia, Iran, Syria, Gwatemala, Nepal, Kirgistan, Indie, Rosja, Turcja, Tajlandia, Malezja, Indonezja, Gruzja, Laos, Egipt, Liban i Mongolia. Teksty poświęcone turystyce publikował między innymi w „Gazecie Wyborczej”, „Znaku i Więzi”, obecnie pracuje nad poświęconą temu zagadnieniu książką.

 

Nie trzeba być członkiem Maloki, aby przyjść na spotkanie.

powiązane organizacje pozarządowe:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz