Zaczytane Miasto

Już wkrótce, 24 listopada 2014, o godz. 9.00 w Przedszkolu nr 8 w Żorach kolejna odsłona projektu Zaczytane Miasto, akcji organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach.
image

Tym razem gościem specjalnym małych miłośników literatury będzie Renata Piątkowska – autorka zabawnych, a zarazem pouczających książek dla dzieci oraz jej niezastąpiona towarzyszka, zawodowa lektorka Malwina Kożurno.

Renata Piątkowska, mama Marty i Kacpra, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku-Białej, a jej pasja to jazda konna. W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest autorką książek dla dzieci: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”. Renata Piątkowska znalazła się wśród laureatów konkursu, rozstrzygniętego na początku kwietnia 2008, o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Patronat honorowy sprawował m.in. Minister Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest odkrywanie osób, dzieł i inicjatyw, które wspierają wszechstronny rozwój dziecka oraz jego spontaniczną i twórczą aktywność.

Uwaga! Spotkanie przeznaczone dla grup zorganizowanych.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz