12. Festiwal Górski Adrenalinium 2019 w Kinie Janosik

Niebawem ruszy kolejna, dwunasta już edycja Festiwalu Górskiego Adrenalinium, którego głównym organizatorem jest lokalne Kino Janosik w Żywcu. Impreza odbędzie się w dniach 18–20 października 2019 roku.
image

Festiwal od lat skupia „górołazów”, podróżników, sportowców – po prostu ludzi z pasją. W bogatym programie nie brakuje międzynarodowych pereł filmowych oraz spotkań ze wyjątkowymi gośćmi. Do tej pory festiwal odwiedziło mnóstwo znakomitych gości, miedzy innymi: Krzysiek Wielicki, Adam Bielecki, Andrzej Bargiel, Olek Doba, Janusz Gołąb, Marcin Kaczkan, Agna Bielecka, Gosia Wojtaczka, Eliza Kubarska, Ola Dzik, Tomek Mackiewicz i wielu innych pasjonatów. W tym roku będzie okazja spotkać się z: Edytą Stępczak, Magdą Stettner, Ryszardem Pawłowskim, Michałem Sobalą, Arturem Wysockim i Michałem Worochem (wheelchartrip).

 

Atutem Adrenalinium jest formuła festiwalowa, czyli międzynarodowy konkurs na najlepszy film, skierowany do szerokiej grupy osób uprawiających sporty, w których adrenalina ma szczególne znaczenie (m.in.: wspinaczka, paralotniarstwo, sporty rowerowe, slackline, ale także ekstremalne podchodzenie na Magurkę, etc.). Zwycięzców wybierze jury w składzie: Katarzyna Biernacka (speleolożka), Jakub Nowak (prezes PTTK) oraz Marzena Kocurek (filmoznawczyni).


Jak co roku, impreza inspiruje dorosłych i dzieci do odkrywania świata, aktywności fizycznej związanej z podróżowaniem, wspinaniem się, nurkowaniem. Robi to na różne sposoby: poprzez warsztaty podróżnicze, konkursy, animacje, wspinanie, koncerty.
W tym roku festiwal otworzy zespół Żywiołak. Imprezie towarzyszyć będzie także wspaniała kuchnia Gościńca Rajca oraz Jurta Cieszyńska, w której będzie można całą rodziną zagrać w nietypowe planszówki z całego świata i skomponować własną herbatę.

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

 

 

 

 


Instytucja Filmowa Silesia Film jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Do zadań Instytucji należy prowadzenie pięciu kin studyjnych na terenie województwa Śląskiego (katowickich kin Kosmos, Światowid i Kinoteatru Rialto oraz mieszących się w Żywcu kina Janosik i w Raciborzu kina Bałtyk) a także wspieranie produkcji filmowej (Silesia Film Commission) i archiwizacja kopii filmowych (Filmoteka Śląska).

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz