Będzie kolejna książka o przygodach jeża spod miasta Zgierza. Wspólne działanie projektowe

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu wspólnie z Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu będzie tworzyć jeden z kilku rozdziałów do publikacji. Działania będą realizowane przez MCK klub„Papiernik” w Żywcu.

 

W tym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do ciekawego partnerstwa. Wspólnie z instytucjami/organizacji kultury z Polski – tutaj wymienimy oprócz nas pozostałych 9 partnerów z: Suszca, Milanówka, Zduńskiej Woli, Cieszyna, Bierutowa, Sycowa, Strzelec Opolskich, Redy oraz Czernicy.


Jeż -bohater naszej książki, którego znamy jako bohatera książki W. Chotomskiej rozpocznie podróże po 10 miastach i miejscowościach Polski, będzie poznawał lokalne dziedzictwo i ciekawe historie. Jego przygody zostaną znowu opisane i wydane w kolejnej książce napisanej wspólnie z mieszkańcami tych miejscowości.

 

Będzie to kontynuacja działań podjętych w ramach zgierskiej inicjatywy lokalnej, zrealizowanej dzięki programowi NCK Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019. Wówczas wspólnie ze zgierzanami napisane zostały „Dalsze przygody jeża spod miasta Zgierza”, zwane Książką wszystkich zgierzan.


Centrum Kultury Dziecka chce rozszerzyć te działania o instytucje/organizacje kultury z Polski. Współpracę zadeklarowało 10 partnerów z: Suszca, Milanówka, Zduńskiej Woli, Cieszyna, Bierutowa, Żywca, Sycowa, Strzelec Opolskich, Redy oraz Czernicy. W każdej z nich zostanie zebrana grupa od kilku do kilkunastu osób, które wspólnie napiszą jedną przygodę jeża, osadzoną w kulturowym, historycznym kontekście miejsca. W każdej z nich powstanie jeden rozdział przygód opisujących przygodę jeża, osadzoną w dawnej lub współczesnej historii miejsca, nawiązującej do lokalnego dziedzictwa. Opowieści powstaną dzięki wspólnej pracy grup mieszkańców, z wykorzystaniem kreatywnych metod.

 

Zostaną one zebrane i wydane w podsumowaniu jako książka. Z historii powstanie też audiobook – z czego bardzo się cieszymy, bo to pierwsza taka inicjatywa w Zgierzu. Wartością dodaną będzie utworzenie specjalnego fanpejdża na Facebooku, gdzie zostaną zebrane wszystkie nowe historie o jeżu spod miasta Zgierza – zarówno z niniejszego projektu, jak i inicjatywy z programu Dom Kultury + 2019.

 

Link do książki „Dalsze przygody jeża spod miasta Zgierza”:
https://ckdzgierz.pl/ksiazka-wszystkich-zgierzan


Projekt pn. „Podróże jeża spod miasta Zgierza” dofinansowany został ze środków programu „Ojczysty
- dodaj do ulubionych”, pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz