24. Konkurs na Palmy Wielkanocne – protokół konkursu

24. Konkurs na Palmy Wielkanocne odbył się 9 kwietnia 2017 roku w Gilowicach.
image fot. Darek Kocemba

Organizatorzy:

  • Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja w Gilowicach
  • Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Gilowicach

 

Komisja w składzie:

  • Kazimiera Koim – instruktor ds. folkloru i sztuki ludowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej
  • Wanda Hajok – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gilowicach
  • Monika Teśluk – instruktor ds. folkloru i sztuki ludowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, sekretarz komisji
  • Dariusz Kocemba – etnolog, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
  • Piotr Maron – antropolog kultury, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej

 

wybrała 76 palm do oceny konkursowej, spośród przyniesionych przez mieszkańców gminy Gilowice, a także wykonanych przez gości spoza gminy i przyniesionych do poświęcenia podczas uroczystości Niedzieli Palmowej.

 

Komisja podzieliła palmy na cztery kategorie:

  • palmy wysokie i drzewkowe prezentowane przez dzieci do lat 7
  • palmy drzewkowe
  • palmy wysokie
  • palmy bukietowe

 

W kategorii palm wysokich i drzewkowych prezentowanych przez dzieci do lat 7 przyznano:

 

24 równorzędnych specjalnych wyróżnień, które otrzymują:

  • Weronika Ścieszka, Gilowice
  • Aleksandra Kastelik, Gilowice
  • Oliwia Borkowska i Oskar Borkowski, Gilowice
  • Weronika Kastelik, Gilowice
  • Marek Kastelik, Gilowice
  • Anna Wingralek, Gilowice
  • Dominika Górny, Gilowice
  • Mikołaj Kolonko, Gilowice
  • Patryk Małysiak, Gilowice
  • Natalia Wnętrzak, Rychwałd
  • Aleksandra Duś, Gilowice
  • Klara Łoboda, Gilowice
  • Marta Łoboda, Gilowice
  • Maja Cebrat, Gilowice
  • Gabriel Pochopień, Gilowice
  • Filip Habiciak, Gilowice
  • Julia Kastelik, Gilowice
  • Paulina Kastelik, Gilowice
  • Patryk i Mateusz Kapała, Gilowice
  • Julia Małysiak, Gilowice
  • Milena Foks, Gilowice
  • Wiktoria Gąsiorek, Gilowice
  • Klaudia Kuźnik, Gilowice
  • Adam Gibas, Gilowice

 

W kategorii palm wysokich przyznano:

10 równorzędnych pierwszych nagród, które otrzymują:

  • Wojciech Woźniak, Rychwałd
  • Mateusz Pochopień, Gilowice
  • Brygida Janeczko, Gilowice
  • Maria Kurzyniec, Gilowice
  • Wiktoria Bryś, Gilowice oraz Zuzanna Luber, Gilowice
  • Weronika i Andrzej Walaszek, Gilowice
  • Gabriela Kieruzel, Gilowice
  • Weronika Marszałek, Jastrzębie Zdrój
  • Dominika Walaszek, Gilowice oraz Kacper Górny, Gilowice
  • Krzysztof Lejawka, Gilowice

 

8 równorzędnych drugich nagród, które otrzymują:

  • Jakub Kastelik, Gilowice oraz Stanisław Jędrzejczyk, Gilowice
  • Filip Jędrzejczyk, Gilowice
  • Emilia Cebrat, Gilowice
  • Daria Pyclik, Gilowice
  • Amelia Wątroba, Gilowice
  • Tymoteusz i Tobiasz Socha, Gilowice
  • Łukasz Stanaszek Gilowice
  • Kamil Wnętrzak, Gilowice

 

11 równorzędnych trzecich nagród, które otrzymują:

  • Dominik Małysiak, Gilowice
  • Natalia i Dawid Stokłosa, Gilowice
  • Zuzanna Duś, Gilowice
  • Mikołaj Habicak, Gilowice
  • Damian i Arek Gąsiorek, Gilowice
  • Radosław i Antoni Kastelik, Gilowice
  • Dawid Bąk, Gilowice
  • Milena Wątroba, Gilowice
  • Daria Kastelik, Gilowice
  • Tymoteusz i Jaromir Sroka, Gilowice
  • Julia Micor, Gilowice

 

W kategorii palm drzewkowych przyznano:

12 równorzędnych pierwszych nagród, które otrzymują

  • Milena Słowik, Gilowice
  • Martyna Szczupalska, Gilowice
  • Anna Łoboda, Gilowice
  • Zofia Wingralek, Gilowice
  • Justyna Pochopień, Gilowice oraz Aleksandra Temel, Gilowice
  • Oliwia Olbarek, Gilowice
  • Zuzanna Kołpak, Gilowice
  • Emilia Bronecka, Gilowice
  • Katarzyna Wnętrzak, Gilowice,
  • Wiktoria Magiera, Gilowice,
  • Zuzanna Kolonko, Gilowice
  • Kamila Kastelik, Gilowice

 

2 równorzędne drugie nagrody, które otrzymują:

  • Kacper Górny, Gilowice oraz Mikołaj Malina, Gilowice
  • Wiktoria Kuźnik, Gilowice,

 

3 równorzędne trzecie nagrody, które otrzymują:

  • Magdalena Podgórska, Gilowice
  • Julia Bąk, Gilowice
  • Emilia Bąk, Gilowice

 

W kategorii palm bukietowych przyznano:

 

6 równorzędnych wyróżnień, które otrzymują:

  • Dorota Szymczak, Gilowice
  • Lucyna Szwed, Gilowice
  • Halina Kantyka, Gilowice
  • Wanda Hajok, Gilowice
  • Krystyna i Andrzej Woźniak, Gilowice
  • Urszula i Mieczysław Cebrat, Gilowice

 

Fundatorami nagród są:

Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach

Parafia Rzymskokatolicka w Gilowicach

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy:

  • Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja w Gilowicach
  • Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Gilowicach

 

Komisja w składzie:

  • Kazimiera Koim – instruktor ds. folkloru i sztuki ludowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej
  • Wanda Hajok – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gilowicach
  • Monika Teśluk – instruktor ds. folkloru i sztuki ludowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, sekretarz komisji
  • Dariusz Kocemba – etnolog, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku – Białej
  • Piotr Maron – antropolog kultury, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej

 

wybrała 76 palm do oceny konkursowej, spośród przyniesionych przez mieszkańców gminy Gilowice, a także gości spoza gminy do poświęcenia podczas uroczystości Niedzieli Palmowej.

 

Komisja podzieliła palmy na cztery kategorie:

  • palmy wysokie i drzewkowe prezentowane przez dzieci do lat 7
  • palmy drzewkowe
  • palmy wysokie
  • palmy bukietowe

 

W kategorii palm wysokich i drzewkowych prezentowanych przez dzieci do lat  7, przyznano:

24 równorzędnych specjalnych wyróżnień, które otrzymują:

  • Weronika Ścieszka, Gilowice
  • Aleksandra Kastelik, Gilowice
  • Oliwia Borkowska i Oskar Borkowski, Gilowice
  • Weronika Kastelik, Gilowice
  • Marek Kastelik, Gilowice
  • Anna Wingralek, Gilowice
  • Dominika Górny, Gilowice
  • Mikołaj Kolonko, Gilowice
  • Patryk Małysiak, Gilowice
  • Natalia Wnętrzak, Rychwałd
  • Aleksandra Duś, Gilowice
  • Klara Łoboda, Gilowice
  • Marta Łoboda, Gilowice
  • Maja Cebrat, Gilowice
  • Gabriel Pochopień, Gilowice
  • Filip Habiciak, Gilowice
  • Julia Kastelik, Gilowice
  • Paulina Kastelik, Gilowice
  • Patryk i Mateusz Kapała, Gilowice
  • Julia Małysiak, Gilowice
  • Milena Foks, Gilowice
  • Wiktoria Gąsiorek, Gilowice
  • Klaudia Kuźnik, Gilowice
  • Adam Gibas, Gilowice

 

W kategorii palm wysokich przyznano:

10 równorzędnych pierwszych nagród, które otrzymali:

  • Wojciech Woźniak, Rychwałd
  • Mateusz Pochopień, Gilowice
  • Brygida Janeczko, Gilowice
  • Maria Kurzyniec, Gilowice
  • Wiktoria Bryś, Gilowice oraz Zuzanna Luber, Gilowice
  • Weronika i Andrzej Walaszek, Gilowice
  • Gabriela Kieruzel, Gilowice
  • Weronika Marszałek, Jastrzębie Zdrój
  • Dominika Walaszek, Gilowice oraz Kacper Górny, Gilowice
  • Krzysztof Lejawka, Gilowice

 

8 równorzędnych drugich nagród, które otrzymali:

  • Jakub Kastelik, Gilowice oraz Stanisław Jędrzejczyk, Gilowice
  • Filip Jędrzejczyk, Gilowice
  • Emilia Cebrat, Gilowice
  • Daria Pyclik, Gilowice
  • Amelia Wątroba, Gilowice
  • Tymoteusz i Tobiasz Socha, Gilowice
  • Łukasz Stanaszek Gilowice
  • Kamil Wnętrzak, Gilowice

 

11 równorzędnych trzecich nagród, które otrzymali:

  • Dominik Małysiak, Gilowice
  • Natalia i Dawid Stokłosa, Gilowice
  • Zuzanna Duś, Gilowice
  • Mikołaj Habicak, Gilowice
  • Damian i Arek Gąsiorek, Gilowice
  • Radosław i Antoni Kastelik, Gilowice
  • Dawid Bąk, Gilowice
  • Milena Wątroba, Gilowice
  • Daria Kastelik, Gilowice
  • Tymoteusz i Jaromir Sroka, Gilowice
  • Julia Micor, Gilowice

 

W kategorii palm drzewkowych przyznano:

12 równorzędnych pierwszych nagród, które otrzymały:

  • Milena Słowik, Gilowice
  • Martyna Szczupalska, Gilowice
  • Anna Łoboda, Gilowice
  • Zofia Wingralek, Gilowice
  • Justyna Pochopień, Gilowice oraz Aleksandra Temel, Gilowice
  • Oliwia Olbarek, Gilowice
  • Zuzanna Kołpak, Gilowice
  • Emilia Bronecka, Gilowice
  • Katarzyna Wnętrzak, Gilowice,
  • Wiktoria Magiera, Gilowice,
  • Zuzanna Kolonko, Gilowice
  • Kamila Kastelik, Gilowice

 

2 równorzędne drugie nagrody, które otrzymali:

  • Kacper Górny, Gilowice oraz Mikołaj Malina, Gilowice
  • Wiktoria Kuźnik, Gilowice,

 

3 równorzędne trzecie nagrody, które otrzymali:

  • Magdalena Podgórska, Gilowice
  • Julia Bąk, Gilowice
  • Emilia Bąk, Gilowice

 

W kategorii palm bukietowych przyznano:

 

6 równorzędnych wyróżnień, które otrzymują:

  • Dorota Szymczak, Gilowice
  • Lucyna Szwed, Gilowice
  • Halina Kantyka, Gilowice
  • Wanda Hajok, Gilowice
  • Krystyna i Andrzej Woźniak, Gilowice
  • Urszula i Mieczysław Cebrat, Gilowice

 

Fundatorami nagród są:

Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach

Parafia Rzymskokatolicka w Gilowicach

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz