25. Konkurs na Palmy Wielkanocne – protokół konkursu

Konkurs odbył się 25 marca 2018 roku Gilowicach.
image fot. Darek Kocemba

Organizatorzy konkursu:
• Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
• Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja w Gilowicach
• Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach
• Gminna Biblioteka Publiczna w Gilowicach

 

Komisja w składzie:
• Kazimiera Koim – instruktor ds. folkloru i sztuki ludowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej
• Wanda Hajok – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gilowicach
• Dariusz Kocemba – etnolog, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku – Białej
• Magdalena Koim – sekretarz komisji, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej

wybrała 81 palm do oceny konkursowej, spośród przyniesionych przez mieszkańców gminy Gilowice, a także gości spoza gminy do poświęcenia podczas uroczystości Niedzieli Palmowej.

 

Komisja podzieliła palmy na cztery kategorie:
• palmy wysokie i drzewkowe prezentowane przez dzieci do lat 7
• palmy drzewkowe
• palmy wysokie
• palmy bukietowe

 

W kategorii palm wysokich i drzewkowych prezentowanych przez dzieci do lat 7 przyznano:

 

26 równorzędnych specjalnych wyróżnień, które otrzymują:

• Marek i Aleksandra Kastelik
• Weronika Kastelik
• Milena Foks
• Klara i Marta Łoboda
• Julia Małysiak
• Anna Winglarek
• Anna Łoboda
• Martyna Krzak
• Paweł Bochnak
• Natalia Wnętrzak
• Adam Gibas
• Weronika Ścieszka
• Maja Cebrat
• Anna Pichórz
• Dominika Górny
• Aleksandra Pichórz
• Aleksandra Duś
• Nina i Lena Drewniak
• Paulina i Julia Kastelik
• Milena i Krzysztof Barcik
• Nikodem Wątroba
• Patryk i Dominik Małysiak
• Mikołaj Kolonko
• Martyna i Tomasz Wacięga
• Błażej Drobisz
• Antonina Bryś

 

W kategorii palm wysokich przyznano:

 

15 równorzędnych pierwszych nagród, które otrzymali:

• Weronika i Andrzej Walaszek
• Izabela Dudzik
• Brygida Janeczko
• Martyna Walaszek
• Kamil Wnętrzak
• Gabriela Kieruzel i Agnieszka Kasprzyk
• Weronika Marszałek
• Wiktoria Gąsiorek
• Filip Jędrzejczyk
• Krystian Kastelik
• Wiktoria Bryś i Zuzanna Luber

• członkowie zespołu Dolanie: Przemysław Woźniak, Marcin Pożoga, Łukasz Stanaszek, Mateusz Górny

 

13 równorzędnych drugich miejsc, które otrzymali:

• Łukasz Pułka i Łukasz Jodłowiec
• Zofia Górna
• Jan Bąk
• Filip Habiciak
• Gabriel Pochopień
• Arkadiusz Bąk
• Jarosław Bąk
• Tymoteusz Sroka
• Mikołaj Habiciak i Bruno Łoboda
• Milena i Amelia Wątroba
• Natalia Stokłosa
• Daria Pyclik
• Maria i Wiktoria Kurzyniec

 

2 równorzędne trzecie miejsca, które otrzymali:

• Jaromir Sroka
• Tobiasz i Tymoteusz Socha

 

W kategorii palm drzewkowych przyznano:

 

11 równorzędnych pierwszych miejsc, które otrzymały:

• Zuzanna Kołpak
• Vanessa Pyclik
• Milena Słowik
• Oliwia i Liliana Olberek
• Justyna Pochopień
• Iwona i Dawid Wnętrzak
• Emilia Bronecka
• Dominika Malina i Antoni Kastelik
• Eliza Drobisz i Zuzanna Kolonko
• Emilia Cebrat
• Julia Pichórz

6 równorzędnych drugich nagród, które otrzymali:

• Natasza Krutak
• Kamila Kastelik
• Zuzanna Duś
• Joanna Kastelik
• Kacper Górny
• Zofia Wingralek

 

W kategorii palm bukietowych przyznano:

 

8 równorzędnych wyróżnień, które otrzymują:

• Wanda Hajok
• Iwona Wnętrzak
• Halina Kantyka
• Lucyna Szwed
• Dorota Szymczak
• Mieczysław Cebrat
• Romana Cebrat
• Krystyna i Andrzej Woźniakowie

 

Fundatorami nagród są:

Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach
Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
Parafia Rzymskokatolicka w Gilowicach
Starostwo Powiatowe w Żywcu

 

powiązane miejsca kultury:





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz