Jubileuszowa wystawa plakatów z okazji 50. Festiwalu Folkloru Gorali Polskich

Od 26 lipca do 30 sierpnia na dziedzińcu żywieckiego zamku będzie można oglądać wystawę plakatów związanych z Tygodniem Kultury Beskidzkiej, zorganizowaną przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.
image

W tym roku obchodzimy wymowny i znaczący jubileusz – Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu odbędzie się już po raz 50. Z tej okazji przygotowywane są różne wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich jest wystawa na Dziedzińcu Starego Zamku w Żywcu, na której prezentowane będą archiwalne plakaty związane nie tylko z FFGP, ale i z całym TKB. Ich autorami są Kazimierz Wilczyński, Tadeusz Moskała, Henryk Jasiński, Wiesław Łysakowski, a przede wszystkim profesor Michał Kliś – wybitny pedagog i pierwszy Rektor samodzielnej ASP w Katowicach.

 

Organizatorami wystawy są Muzeum Miejskie w Żywcu oraz Regionalny ośrodek Kultury w Bielsku Białej. Kuratorem – Zbigniew Micherdziński z ROK.

 

Kiedy zbliża się półmetek wakacji, rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej. To już 56. edycja tej wspaniałej imprezy, która odbywa się jednocześnie na pięciu głównych estradach – w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu oraz trzech działających w weekendy – w Ujsołach Jabłonkowie i Istebnej. Jak co roku zaplanowanych zostało ponad 50 kilkugodzinnych koncertów. Więcej na ten temat tutaj >>>

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz