„Kobalt" – wystawa malarstwa

„Kobalt" to tytuł wystawy malarstwa trzech artystek: Haliny Nowickiej, Kai Soleckiej, Katarzyny Zawieruchy. Otwarcie wystawy będzie mieć miejsce podczas 8. Nocy w Muzeum Miejskim w Żywcu 26 maja.
image Kaja Solecka, obraz, fot: materiały prasowe organizatora

Abstrakcyjne ujęcie pejzażu, wysublimowane faktury na obrazach, aura snu i melancholii, zainspirują nas w Noc Muzeów w Starym Zamku w Żywcu i zostaną z nami przez okres wakacyjny. Wystawa malarstwa pt. „Kobalt” towarzyszy IV plenerowi malarskiemu „Raj na Połomiu”, którego uczestniczkami są trzy wybitne artystki: Halina Nowicka, Kaja Solecka, Katarzyna Zawierucha. Jak połączył różne style i temperamenty malarek wspólny tytuł wystawy przekonamy się przychodząc na wernisaż tej interesującej i nowoczesnej ekspozycji malarstwa.

Andrzej Borowski

 

Halina Nowicka – w 1985 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, studiowała na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego projektowanie ubioru i malarstwo. Jest autorką 26 indywidualnych wystaw malarstwa i uczestniczką ponad stu zbiorowych wystaw poplenerowych i pokonkursowych. W 1997 roku otrzymała I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim Triennale Martwej Natury w Sieradzu, a w roku 2015 honorowe wyróżnienie.

 

Kaja Solecka – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1998 roku. Autorka wystaw indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą oraz międzynarodowych targach sztuki AAF International Art Fair w Nowym Yorku, Londynie, Amsterdamie oraz 20/21 International Art Fair, The Royal College of Art w Londynie. Należy do L’Académie Européenne des Arts-France. Zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią.

 

Katarzyna Zawierucha – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, konkursów i festiwali sztuki współczesnej. Ważniejsze wystawy indywidualne to:  „Moja mała konstelacja”, „Gdzie ja jestem kiedy śpię?”, „Migrena z aurą”, „Intymistyc”. Należy do ZPAP OK oraz grupy „Młodzi Sztuką”. Zajmuje się Malarstwem. Mieszka i tworzy w Krakowie.

 

powiązane galerie

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz