Antoni Piechniczek gościem Dyskusyjnym Klubie Książki w Lipowej

Już we wtorek, 5 kwietnia o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej z fanami piłki nożnej i książek o tematyce sportowej spotka się trener Antoni Piechniczek. Dyskusja będzie dotyczyła książki „Piechniczek. Tego nie wie nikt”, która ukazała się w listopadzie zeszłego roku, jak również ostatnich sukcesów reprezentacji Adama Nawałki. Wstęp na spotkanie jest wolny.
image

Początkiem marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej w ramach DKK, odbyło się spotkanie z Bartkiem Dobrochem i mowa była o himalaizmie. W kwietniu DKK w Lipowej zostaje przy tematyce sportowej, tylko zmienia biegun.

 

Tym razem piłka nożna i książka „Piechniczek. Tego nie wie nikt”, czyli nieznane kulisy ostatniego jak dotąd wielkiego sukcesu polskiej reprezentacji i opowieść o niezwykłym życiu chłopaka ze Śląska, którego w 1982 roku chciała nosić na rękach cała Polska. Ta książka i spotkanie z jej bohaterem, to obowiązkowa pozycja dla fanów polskiej piłki nożnej. Ta publikacja przybliża niezbyt znaną dla młodszego pokolenia postać, nieustępliwą, o własnych poglądach, która potrafiła obronić swoje racje.

 

Antoni Piechniczek – polski piłkarz, trener, szkoleniowiec piłkarskiej reprezentacji Polski, polityk, od 2008 do 2012 wiceprezes zarządu PZPN. Karierę piłkarską zaczynał w Zrywie Chorzów. W 1964 zdobył z Legią Warszawa Puchar Polski, a w 1968 Mistrzostwo Polski z Ruchem Chorzów. Rozegrał trzy mecze w reprezentacji Polski (1967–1969). Grał w pomocy i na prawej obronie. Jako trener doprowadził polskich piłkarzy do III miejsca na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1982 roku.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz