Łukasz Orbitowski w Bibliotece w Lipowej

Już w najbliższy piątek na wszystkich fanów literatury czeka nie lada gratka. 13 maja, o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej pojawi się Łukasz Orbitowski. Lipowa kontynuuje serię spotkań autorskich w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Co miesiąc w bibliotece goszczą znani twórcy z całej Polski.
image

Ten znany autor 12 stycznia 2016 roku otrzymał Paszport Polityki 2015 za powieść „Inna dusza”. Jest jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych autorów powieści grozy, twórcą zbiorów opowiadań i powieści, m.in.: „Horror Show!”, „Święty Wrocław”, „Widma”. Jest także autorem cyklu bajek o kotach. W marcu 2016 rozpoczął prowadzenie programu „Dezerterzy” na antenie TVP Kultura.

 

W 2002 roku ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest synem malarza Janusza Orbitowskiego. Debiutował w 1999 roku zbiorem opowiadań „Złe wybrzeża”. Jego debiutem w fantastyce było opowiadanie „Diabeł na Jabol Hill”, zamieszczone w pierwszym numerze miesięcznika „Science Fiction” (2001). Publikował opowiadania w czasopismach, m.in.: „Science Fiction”, „Nowa Fantastyka”, „Sfera”, „Ubik”. Przeszedł długą drogę od pisarza fantastycznego publikującego w niszowych czasopismach o profilu science fiction do autora literatury głównego nurtu, łączącej miejski realizm z popkulturową grozą. Jeden z jego projektów był scenariusz do filmu „Hardkor 44” w reżyserii Tomka Bagińskiego.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz