Superbohater oraz komiks japoński w Lipowej

W piątek, 31 maja, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej odbędą się wyjątkowe, bezpłatne warsztaty dla dzieci.
image

Do wyboru jeden z dwóch tematów, o dwóch godzinach:
15.30–17.30

Superbohater – kto to taki i dlaczego nosi skarpety
Superman, Batman, Spiderman, Człowiek-marchewka i każdy kto dziwnie się ubiera i ratuje świat. Ukażemy dzieje tych dziwnych postaci i spróbujemy wymyślać i narysować własnych superbohaterów, którzy mieszkają po sąsiedzku lub którymi sami możemy się stać.


opis warsztatu:
Superbohaterowie istnieją już 70 lat ale mają też swoich poprzedników o setki lat starszych. Pojawiali się pod wpływem najdziwniejszych pomysłów i inspiracji. Przez ten cały czas wymyślono ich tysiące, a ich przygody możemy wciąż śledzić, dziś już także na ekranach kin, a nie tylko komiksu. Powstawali nie tylko za oceanem. Biały Orzeł, Kapitan Niepalny to polscy superbohaterowie mieszkający i działający w naszym sąsiedztwie. Uczestnicy poznają zasady tworzenia takich postaci. Jakie znaczenie ma peleryna i maska, dlaczego obdarzamy bohaterów supermocami ... Każdy choć raz w życiu wyobrażał sobie, że takim wojownikiem zostanie może zrealizować swoje marzenie. Nauczymy się także rysować mięśnie oraz elementy strojów bez których prawdziwego superbohatera nie sposób sobie wyobrazić.


18.00–20.00

Manga i Anime czyli komu Myszka Miki oddała duże oczy. Komiks japoński
Uczestnicy poznają dzieje komiksu japońskiego oraz przyczyny jego popularności na świecie. Nauczymy się tworzyć mangową postać oraz rysowac komiks „po japońsku”.


opis warsztatu:
Japońskie komiksy i filmy animowane podbiły świat. Państwem gdzie komiksy czyta każdy bez względu na wiek jest właśnie Japonia. Dowiemy się skąd wzięły się mangowe opowieści i skąd pomysł na duże oczy, historie o wielkich robotach, fantastyczne krainy jak i zwykłe codzienne, pełne ciepła opowieści. Uczestnicy poznają sposoby na budowanie mangowych postaci oraz techniki stosowane w tworzeniu komiksów w Japonii.

 

zapisy:

  • w siedzibie biblioteki
  • telefonicznie: (33) 867 16 74
  • mailowo: bibliotekalipowa@bibliotekalipowa.pl

(decyduje kolejność zgłoszeń)

 

Warsztaty poprowadzi Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator. Należy do związku zawodowego ZPAP. Współtworzył m.in. znaną postać Kapitana Niepalnego. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kulturalnych. Prowadzi warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nagradzany kilkukrotnie w konkursach na komiks i ilustrację.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz