Festiwal Muzyki Folkowej Folk-Up! 2022

Fundacja Akademia Folkloru zaprasza na drugi Festiwal Muzyki Folkowej Folk-Up!, który odbędzie się w gminie Łodygowice w dniach od 11 do 14 sierpnia. W programie warsztaty muzyczne, artystyczne, taneczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także liczne koncerty i potańcówki.

 

Każdego festiwalowego wieczoru na przybyłych gości czeka moc wrażeń. W czwartek, podczas inauguracji festiwalu w Schronisku Młodzieżowym w Zarzeczu, zabrzmią energetyczne dźwięki w wykonaniu zespołu BREE. Piątkowy wieczór zarezerwowany jest z kolei na potańcówkę przy tradycyjnych składach kapel Żywieckich. Od godziny 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach rozpoczną się tańce, hulańce, swawole a zagrają: Bały się Dud, Kapela „na Despet” oraz Dejcie spokój. Tanecznym krokiem wszyscy zainteresowani mogą wziąć kolejnego dnia udział w sobotnim wieczornym pikniku pn.: „Koncert między Zamkami”. W kompleksie parkowo-zamkowym w Łodygowicach odbędzie się piknik, gdzie posłuchać będzie można zespołu Czerwona Kalyna z Ukrainy, zespołu SEKUNDa, Kapeli Fedaków oraz Kapeli Tygiel. W planie jest również nauka tańców słowackich prowadzonych przez doskonałych tancerzy Janko Niemczyka oraz Antóni Rokošnej oraz folkowy pokaz mody w wykonaniu uczestników Folk-Up! KIDS. Festiwal barw, brzmień i nietuzinkowej harmonii zwieńczy koncert finałowy nad brzegiem malowniczego Jeziora Żywieckiego, gdzie zagra Kapela PoPieronie oraz niezwykła Folk-Up! Orkiestra,
złożona z uczestników zamkniętych warsztatów muzycznych. Śpiewacy, skrzypkowie, basiści perkusiści i inni muzycy w drodze rekrutacji otrzymali możliwość uczestnictwa w 3-dniowych darmowych warsztatach. Poziom artystyczny zgłoszeń przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów, którzy już teraz nie mogą doczekać się owoców wspólnej pracy nad zaplanowanym materiałem. W tym roku w ramach festiwalu realizowany będzie także projekt z myślą o najmłodszych folko-fanach. Dzieci od 6 do 14 roku życia będą uczestniczyły w warsztatach śpiewu, rękodzieła oraz folk designu.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz