Regulamin 51. Festiwalu Folkloru Górali Polskich

Organizatorzy Festiwalu Folkloru Górali Polskich udostępnili regulamin 51. edycji imprezy. Ta wyjątkowa odsłona konkursu, który zwykle odbywał się na żywieckim Rynku, zostanie przeprowadzona online.
image Magurzanie z Łodygowic, Złote Żywieckie Serce 48. FFGP, 54. TKB (2017), fot. Daniel Franek/Okiem Fotoreportera

Pragniemy, aby również w tym roku Festiwal Folkloru Górali Polskich był spotkaniem ludzi gór, a zarazem niepowtarzalną okazją do zaprezentowania i poznania bogactwa rodzimej góralskiej muzyki, gwary, instrumentów, a także strojów. Ogłaszamy specjalną edycję konkursu kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów oraz mistrzów z uczniami, który odbędzie się w ramach 51. Festiwalu Folkloru Górali Polskich.

Ta wyjątkowa odsłona konkursu, który zwykle odbywał się na żywieckim Rynku, zostanie przeprowadzona on-line. Filmowe nagrania konkursowych prezentacji, nadesłane przez uczestników, zostaną ocenione przez komisję, w której zasiądą wybitni specjaliści do spraw muzyki ludowej.

Zdobywców nagród tegorocznego Festiwalu, w tym Złotych Żywieckich Serc poznamy pod koniec lipca. Z kolei 2 sierpnia na profilu facebookowym TKB będzie można obejrzeć koncert laureatów edycji specjalnej konkursu.

Sprawmy, by góralskie granie i śpiewanie usłyszał cały świat!

 

Regulamin, karta zgłoszenia i karta opisu programu dostępne w załącznikach.

 

projekt plakatu: Wiesław Łysakowski

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz