11. Żywieckie Suwakowanie

Ponad stu puzonistów i tubistów przyjechało do Żywca, by w trakcie tygodniowego festiwalu uczestniczyć w próbach, warsztatach i wspólnych koncertach.
image fot. materiały prasowe organizatora

Żywieckie Suwakowanie, czyli Spotkania Puzonowe w Żywcu, stworzono z naturalnej potrzeby wspólnego muzykowania i wymienienia doświadczeń dla puzonistów i tubistów z całego kraju i nie tylko! Żywieckie Suwakowanie to połączenie wakacyjnego odpoczynku z muzyką i przyjemnością gry na puzonie, jak również okazja do wymienienia doświadczeń oraz przybliżenia publiczności wszechstronnego i pełnego możliwości instrumentu jakim jest puzon.

 

Przed nami tydzień obfitujący w szereg wydarzeń: koncerty największej w Polsce puzonowo-tubowej orkiestry festiwalowej, koncerty wybitnych osobistości muzycznych, warsztaty mistrzowskie, wykłady, lekcje indywidualne, wystawy instrumentów.

 

We wtorek usłyszymy Dixieland Society w kawiarni Dekaffe, w środę w sali koncertowej PSM w Żywcu – „Wieczór Jazzowy” - wystąpi Dante Luciani z USA.

 

Głównym wydarzeniem festiwalu będzie Galowy Koncert Orkiestry Festiwalowej w Amfiteatrze Pod Grojcem, w ramach koncertu inaugurującego 53 Tydzień Kultury Beskidzkiej (6 sierpnia).

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz