Ferie po zbóju 2015

Kino Janosik zaprasza na tegoroczne „Ferie po zbóju″. Zapisy ruszają!
image

„Ferie po zbóju″ odbywają się już po raz trzeci. Poprzez bajkę nie tylko będziemy się bawić, ale i uczyć. Po każdym bajkowym spotkaniu para etnologów przeprowadzi warsztaty, nawiązując do animacji i poruszając istotne zagadnienia z nich wynikające.


Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona (do 25 osób na każde), dlatego Kino prosi o wypełnienie kwestionariusza, który znajduje się w kasie kina lub załączniku i dokonania wpłaty 10 zł (w tym bajka i warsztaty).

program

 

2.02.2015, poniedziałek
godz. 11.00 „Krudowie” – animacja, Stany Zjednoczone, reż. Ch. Sanders, K. De Micco, 98 min
godz. 13.00 warsztaty: „Domowo”
Krudowie mieszkali w jaskini – to było ich bezpieczne schronienie, ich dom. Wybierzemy się w podróż i zobaczymy, jak wyglądają domy ludzi w różnych częściach świata. Jak i z czego są zbudowane. Domy skalne, podziemne, pływające, domy wieże i przenośne jurty. Zabawimy się w architektów i zbudujemy własne konstrukcje. Zajrzymy też do kuchni i prześledzimy, co tam pod pokrywką się gotuje. Oczywiście założymy też kucharskie czapki i sami będziemy gotować!

5.02.2015, czwartek
godz. 11.00 „Jak wytresować smoka 2” – 3D, animacja, USA, reż. D. De Blois, 105 min
godz. 13.00 warsztaty: „Smocze warsztaty”
Smoki to przepiękne i tajemnicze stworzenia. Dobre czy złe? Opowiemy o smokach w Europie i Azji. Których należało się bać? Które były związane blisko z ludźmi? Które przynosiły szczęście? Pojedziemy tam, gdzie smoków jest najwięcej – do Azji. Opowiemy o ludziach, o tym jak żyją, w jakim mówią języku. Zobaczymy ręcznie szyte ubrania i charakterystyczne kapelusze, bez których lepiej nie wychodzić w porze deszczowej z domu – oczywiście wszystko będzie można przymierzyć. A na koniec każdy z uczestników wysypie kolorowymi piaskami smoka w formie mandali. Czyli wyciszamy się, uspokajamy, skupiamy…

9.02.2015, poniedziałek
godz. 11.00 „Tajemnica Zielonego Królestwa” – 3D, animacja, USA, reż. Ch. Wedge, 102 min
godz. 13.00 warsztaty: „Papierowy zawrót głowy”
Postaramy się powalczyć o las. Ludzie od zawsze czuli potrzebę przekazywania mądrości, tradycji, pieśni, opowieści swoim potomkom. Dlatego powstały malowidła naskalne, pisano hieroglify, stworzono runy. Książki, gazety, zeszyty towarzyszą nam każdego dnia – a z czego się to wszystko robi? W czasie tych warsztatów opowiemy o tym, co to jest papier, jak się go robi i jak zwykle czeka nas dużo pracy – własnoręcznie zrobimy kartkę papieru! Ale drzew nie będziemy ścinać – opowiemy co to takiego recykling i zrobimy eko-papier.

12.02.2015, czwartek
godz. 11.00 „Pan Peabody i Sherman” – animacja, USA, reż. R. Minkoff, 92 min
godz. 13.00 warsztaty: „Kapsuła czasu”
Wsiadamy do kapsuły i tak jak pan Peabody i Sherman ruszamy w podróż po Afryce. Gdzie nas przeniesie – zobaczymy… Wybierzemy razem ciekawe miejsca. Może uda się odkryć tajemnicę zaklinaczy węży. Zobaczyć i rozpoznać zwierzęta żyjące w Afryce. Może dotrzemy na pustynię i nauczymy się wiązać turbany. Dotrzemy na targowiska, do garncarzy i piekarzy… Przeniesiemy się w czasie i miejscu.


Warsztaty poprowadzą Ania Czapek i Piotr Mojżyszek (Opowiadamy o świecie), przemiła para etnologów. Sami o sobie piszą:

Wymyśliliśmy sobie naszą pracę! Chyba najlepsza rzecz jaką można zrobić – wymyślić sobie pracę i żyć na swój własny sposób. Robić to co odpowiada naszemu talentowi, aspiracjom i przynosi radość. Po prostu cisnąć swoją drogą i realizować pasje i marzenia. Piękna sprawa, polecamy wszystkim. Kombinowaliśmy i robiliśmy różne rzeczy – od mycia garów, podnoszenia worów z cukrem i serwowania kawy na plaży, po kino, farmaceutykę i krojenie pomidorów. W końcu zatrzymaliśmy się na chwilę, zastanowiliśmy, rozejrzeliśmy i po prostu przyszło… Opowiadamy o świecie – podróżujemy, staramy się poznać i zrozumieć świat. No i trochę go opisać, poopowiadać o nim…


ceny:
seans: 8 zł, grupowy 6 zł
warsztaty: 5 zł (5+ lub 3+ pod opieką rodzica)

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz