Goście specjalni w Janosiku. Projekcja filmu „Bracia”

Kino Janosik w Żywcu zaprasza na spotkanie z niezwykłą parą – Małgorzatą i Wojciechem Staroniami. 24 kwietnia odbędzie się projekcja filmu, a tuż po spotkanie z jego autorami.
image fot. materiały organizatora

Małgorzata Staroń – lingwistka z wykształcenia, dźwiękowiec oraz producentka filmowa, w 2005 roku założyła z mężem firmę producencką Staroń Film. Wojciech Staroń – operator filmowy oraz reżyser, członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. Oboje mają na swoim koncie duży dorobek filmowy, m. in.„Papuszę”, „Argentyńską lekcję”, „Plac Zbawiciela”, „Refugiado", „Nagroda”, „Ptaki śpiewają w Kigali” czy „Rodzina na sprzedaż”.

 

W Janosiku pokażą swój film dokumentalny pt. „Bracia”, który otrzymał Nagrodę Specjalną na Festiwalu w Locarno oraz nagrodę na festiwalu Camerimage.

 

Opis filmu: Dwóm braciom udało się uciec z łagru, ale nie mogą uciec od siebie. Kochają się, ale i zarazem nienawidzą. Jeden – marzyciel artysta malarz, drugi – pragmatyk naukowiec, ogień i woda. Przez całe życie jeden jest zdany na drugiego: w stalinowskim łagrze, w komunistycznej Rosji i po repatriacji w kapitalistycznej Polsce. Ich barwne życie składa się z nieustannych przeciwności losu, ale we dwóch, pomimo waśni i sporów potrafią je pokonywać.

 

http://www.staronfilm.pl/filmy-b/2015/7/6/bracia

 

Spotkanie prowadził będzie filmoznawca Paweł Duda.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook