Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach należy do najważniejszych, największych instytucji w Polsce, zajmujących się sztuką najnowszą i pokrewnymi jej dziedzinami. Jest niezależna artystycznie, finansowana ze środków budżetowych Miasta Katowice.

Otwarta jest na wszystkie zjawiska w sztuce wizualnej. Prezentuje w swoich salach zarówno artystów uznanych jak i młodych twórców. Pokazuje sztukę polską i zagraniczną w szerokich kontekstach kulturowych.

Istotną częścią działalności galerii są spotkania z artystami, pokazy filmów, performance, dyskusje, sesje, wykłady, warsztaty plastyczne i inne działania edukacyjne.

Galeria BWA prowadzi również działalność wydawniczą, której owocem są zarówno albumy i katalogi wystaw, jak i istotne merytorycznie prace wybitnych krytyków, historyków i teoretyków sztuki, niezbędne dla wszystkich zainteresowanych najnowszą kulturą.

Galeria posiada własny zespół kuratorski, współpracuje również z czołówką polskich i zagranicznych kuratorów.

Przestrzeń wystawiennicza galerii należy do największych w kraju. Duża sala ekspozycyjna (800 m²) daje możliwość modelowania wnętrza zależnie od potrzeby ekspozycji.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook