Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej

● Centrum Sztuki Filmowej - Kino kosmos to nowa wielofunkcyjna i wielozadaniowa placówka filmowa w Katowicach. Jej głównym celem jest promowanie kultury filmowej - edukacja związana z najważniejszymi zjawiskami w historii filmu powszechnego, europejskiego oraz kinematografii rodzimej, ze szczególnym uwzględnieniem tej powstałej w naszym regionie. Wypełnieniu tego zadania służy baza techniczno-naukowa: 2 klimatyzowane sale kinowe (duża - 371 miejsc i mniejsza - 46 miejsc) z miejscami dla widzów niepełnosprawnych oraz wysokiej klasy sprzętem technicznym.

● Centrum Sztuki Filmowej to także Filmoteka Śląska, gromadząca klasykę filmu polskiego i zagranicznego ze szczególnym uwzględnieniem filmów związanych z naszym regionem, czytelnia multimedialna z możliwością przeglądania filmów DVD oraz czytelnia z literaturą związaną z tematyką filmową.

● W Centrum Sztuki Filmowej będą się odbywały spotkania w ramach Akademii Filmowej. Jej zadaniem jest urozmaicenie i rozszerzenie programu nauczania oraz wykształcenie w młodych widzach zdolności odczytywania postaw i zjawisk, ich analizy oraz interpretacji.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook