Przystanek Kulturalny Koniec Świata

image

Jedyny raciborski pub z własną galerią i sceną. Miejsce spotkań środowiska artystycznego, pełne muzyków, plastyków, aktorów, fotografów, poetów i wszelakich twórców, a także ludzi, dla których słowo podróż ma przynajmniej kilka znaczeń. Koło zamachowe raciborskiej kultury młodzieżowej i alternatywnej. Miejsce spotkań młodych aktywistów, przedsiębiorców i działaczy pozarządowych. W miarę możliwości, klub pomaga merytorycznie i wspiera raciborskich artystów, a także stowarzyszenia i grupy nieformalne, których aspiracje są związane z kulturą, tworzeniem dobrej klasy rozrywki lub budowaniem aktywnego społeczeństwa obywatelskiego.

Na pierwszym piętrze Przystanku znajduje się Niezależne Centrum Kultury ASP (Akcja, Sztuka, Przestrzeń). Mają tam także siedzibę dwa stowarzyszenia: Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK oraz Stowarzyszenie Artystów i Podróżników Grupa Rosynant.


komentarze

dodaj komentarz
Ireneusz 15.06.2020, godz. 15.17

Krzewienie pozytywnej i przestrzennej kultury artystycznie wpływa na dobre zachowanie tradycji i wychowanie. Szczególnie współcześnie w dobie dziejów na tle sztuki warto umieć zachować kulturę i spokój zwłaszcza w kolejkach np.: na pocztę gdzie ciągle spotyka się z pchającymi się ignoranckimi nagle niektórymi osobnikami o awanturniczym trybie nacisku. Dobre i kulturalne zachowanie przystanku jest trudną sztuką wobec środowisk.

dodaj komentarz

Facebook