Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej

Zagroda Wsi Pszczyńskiej powstała w 1975 roku i  jest jedną z wielu atrakcji Zabytkowego Parku Pszczyńskiego. Z biegiem lat skansen rozrastał się, obecnie na powierzchni 2 ha znajduje się kilkanaście zabytków architektury drewnianej z okolic Pszczyny, pochodzących w zdecydowanej większości z XIX wieku.

 

Tuż obok skansenu w XIX wiecznej karczmie Stary Młyn (dawny młyn wodny z Bojszów) można odpocząć i spróbować regionalnych potraw.

 

Skansen zaprasza na spotkanie z kulturą i tradycją Ziemi Pszczyńskiej. Proponuje trzy formy realizacji zajęć dydaktycznych i wychowania przez kontakt z eksponatem:

  • lekcje muzealne - odbywające się w sali muzealnej bądź w na świeżym powietrzu w scenerii skansenu,
  • zajęcia warsztatowe - odbywające się w salach muzealnych, na terenie skansenu, pracowniach twórców, kolekcjonerów lub w okolicznym terenie,
  • wycieczki edukacyjne - wyjazdy do innych placówek muzealnych i miejsc zabytkowych w kontekście naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego.
 

Spotkania z uczniami, lekcje muzealne lub warsztaty proponowane są dla wszystkich grup wiekowych w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach prowadzone na innej płaszczyźnie kontaktu lecz na takim samym poziomie.

 

powiązane artykuły:


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook